0
ATP

LONDON: Novak u trećem setu ‘oduvao’ Nišikorija za finale

Objavljeno: 15.11.14 u 16:47

Srpski teniser i prvi reket sveta Novak Đoković plasirao se u finale završnog Mastersa u Londonu pošto je danas savladao Keija Nišikorija rezultatom 6:1, 4:6, 6:0.

Novak je dobro otvorio meč, poveo sa 1:0, a Nišikori u narednom uspeo da izjednači i to je bilo sve od njega u prvom setu. Novak je vezao pet gemova i bez mnogo problema poveo sa 1:0 – 6:1.

Nastavio je Srbin tamo gde je stao u prvom setu, iako je Nišikori zaigrao nešto agresivnije i angažovanije. Ipak, Novak i drugi set otvara brejkom za vođstvo od 1:0.

U tom trenutku došlo je do manjeg opuštanja u Novakovoj igri, Japanac je to iskoristio i vezao dva gema za 1:2. Kako se drugi set bližio kraju, Novakova igra je sve više opadala, a Kei je to odlično koristio i u devetom gemu iskoristio drugu brejk šansu.

Nišikori je uspeo da dođe do izjednačenja i uđe u treći set – 6:4.

U odlučujućem setu, na terenu je postojao samo srpski teniser, koji je sa 6:0 počistio rivala i plasirao se u finale.

U drugom polufinalu, od 21 čas, sastaju se Švajcarci Rodžer Federer i Stan Vavrinka.

Sportske vesti iz zemlje i sveta možete pratiti i na našoj fejsbuk stranici Hotsport.rs, kao i na našem Tviter nalogu.