0

SERIJA A: Gosti prošli kao bosi po trnju, Inter savladao Sampdoriju, prvi poraz Juventusa

Objavljeno: 29.10.14 u 22:42

U sredu je odigrano još osam utakmica 9. kola Serije A u kojima je šest pobeda pripalo domaćim timovima, dok je u preostala dvameča bilo nerešeno.

Serie-A

Za ljubitelje fudbala iz Srbije svakako najzanimljivije je šta se desilo na Đuzepe Meaci gde su se sastali Inter Nemanje Vidića i Zdravka Kuzmanovića i Sampdorija Siniše Mihajlovića i Nenada Krstičića. Desilo se to da je pobednika odlučio penal u samoj završnici koji je uspešno realizovao centarfor domaćeg tima Ikardi. Vidić je odigrao svih 90 minuta za domaći tim, dok je Kuzmanović u igru ušao u 52. minutu.

Mauro Icardi Goal – Inter Milan vs Sampdoria 1… by footy-goalscom

Trijumfu se radovao Nikola Maksimović čiji je Torino bio bolji od Parme, a on je odigrao vrlo dobro svih 90 minuta. Pobedila je i Fiorentina Nenada Tomovića koji je u igru ušao u 76. minutu kako bi pojačao bedem pred golom Neta. Juventus je doživeo prvi poraz u šampionatu i to golom primljenim u 94. minutu u Đenovi, Napoli je jedva izvukao bd u Atalanti, a samo je još Milan uspeo da ostane neporažen kao gost. Od timova iz vrha pobedu je upisala Roma koja je bez Adema Ljajića na terenu savladala Ćezenu, a tri boda osvojio je i Palermo u duelu sa Kjevom.

AS Roma vs Cesena (2-0) Full Highlights 29/10… by rubin7190

L.Antonini goal (Genoa 1-0 Juventus) HD by martynas-blazys

Cagliari vs AC Milan 1-1 All Goals & Highlights… by hqgoals7

Zanimljivo je da su posle ovakvih večerašnjih rezultata potpuno izjednačeni na vrhu tabele Juventus i Roma sa po 22 osvojena boda i gol razlikom 16:4