0

BUNDESLIGA: ‘Milioneri’ sve dublje tonu, moćni Bajern ne staje! (VIDEO)

Objavljeno: 18.10.14 u 17:40

Fudbaleri Borusije iz Dortmunda vezali su četvrtu utakmicu bez pobede, pošto su sada poraženi u gostima od Kelna sa 2:1 (1:0). Bajern po navici demolirao Verder 6:0 (4:0)

bundesliga-logo-2010

„Jarčevi“ su priredili lepo iznenađenje svojim navijačima. Keln je ugostio Borusiju iz Dortmunda i u 40. minutu je stigao do vođstva. Rise je glavom uposlio Fogta, a ovaj u situaciji jedan na jedan savladao Vajdenfelera.

Ipak, vrlo brzo, na samom početku drugog poluvremena „milioneri“ su stigli do izjednačenja. Odličnu akciju svog tima pratio je Imobile i rutinski šutirao za 1:1.

Keln se nije predavao i nastavio je da napada, kao da igra protiv Auea. To se isplatilo u 76. minutu kada je Coler iskoristio veliku grešku Vajdenfelera i postavio konačnih 2:1.

Bajern je u Minhenu po navici demolirao Verder. „Bavarci“ su slavili sa 6:0, a meč će biti upamćen po tome što je dva gola dao kapiten Filip Lam i debitantskom pogotku Ćabija Alonsa.

Jednom je mrežu timu iz Bremna zatresao Tomas Miler iz penala, dok je dva prelepa gola postigao i Gece.

Sjajan meč viđen je u Štutgartu, gde je domaćin gubio sa 3:0 od Leverkuzena i na kraju stigao do 3:3. Heung-Min je golovima u 4. i 9. minutu doneo vođstvo „farmaceutima“ 2:0, da bi do kraja prvog poluvremena na 3:0 povisio Belarabi.

U drugom poluvremenu fudbaleri Štutgarta su „seli“ u Mercedes i u petoj brzini osvojili bod. Prvo je na 3:1 smanjio Verner u 57. minutu, da bi 2:3 postavio Klajn u 67. minutu. Bod domaćinu doneo je Harnik u 76. minutu na asistenciju mladog reprezentativca Srbije Filipa Kostića.