Domaći fudbal Fudbal Top News

RAJKOVIĆ ZA HOTSPORT: Bilo bi dobro kada nam Partizan ne bi dao gol!

FOTO: STARSPORT

Mladi čuvar mreže Crvene zvezde, Predrag Rajković veruje da neće imati tremu i da neće primiti gol protiv Partizana.

FOTO: STARSPORT
FOTO: STARSPORT

Golman Crvene zvezde, Predrag Rajković je zahvaljujući sjajnim partijama koje pruža u klubu ove sezone dobio poziv selektora Dika Advokata. Dan posle utakmice reprezentacije Srbije, koja se završila prekidom zbog incidenta koji su izazvali Albanci, odradio je prvi trening sa crveno-belima pred „večiti derbi“ koji se igra u subotu. To je bio povod našeg razgovora sa mladim golmanom, koji će najverovatnije braniti po prvi put protiv Partizana.

– Bio sam pod utiskom utakmice reprezentacije dok nisam došao na trening. Sada je to za mene već završena priča i samo sam koncentrisan na predstojeći derbi – istakao je golman Rajković za HotSport.

 Za tebe je ovo debitantski duel protiv Partizana, imaš li tremu?

– Za sada ne,ali smatram da će doći. Ne ona negativna,već pozitivna trema koja može samo da te dodatno motiviše. Ne plašim se nikoga, najbitnije je da pobedimo Partizan , a bilo bi odlično kada ne bismo primili ni gol. Ta pobedimo bi puno značila klubu zbog plasmana na tabeli.

 Koliko će vam reprezentativna pauza odmoći u pripremi „večitog derbija“?

– Odradićemo samo dva treninga svi zajedno, jer je većina igrača igrala za svoje nacionalne timove. Ipak, najbitnije je da svi u timu imamo isti cilj, a to je pobeda – zaključio je čuvar mreže Crvene zvezde, Predrag Rajković.

hotsport.rs – K.K.

Sportske vesti iz zemlje i sveta možete pratiti i na našoj fejsbuk stranici Hotsport.rs, kao i na našem Tviter nalogu.


0
0

Komentar(1)

  1. delija kaže:

    Tako je,mali !!!!!

    0
    0

Ostavi komentar

Vaša adresa e-pošte neće biti objavljena. Neophodna polja su označena *

Pre nego što objavite komentare, posetite i upoznajte se sa uslovima korišćenja usluge.

Fudbal

NEOČEKIVANO: Barselona ligašku utakmicu igra van granica Španije!?

Crvena Zvezda v FC Barcelona UEFA Champions League
Crvena Zvezda v FC Barcelona UEFA Champions League

Fantastičan marketinški potez!

Fudbalski savez Španije je odobrio da se prvenstvena utakmica između Viljareala i Barselone odigra u SAD, tačnije na Hard Rok stadionu u Majamiju, 20. decembra 2025. godine.

Ovo bi bio prvi put da se meč La Lige igra van Španije, što je deo šire strategije lige za globalno širenje i osvajanje novih tržišta, slično NBA i NFL modelima. Ipak, iako je RFEF dao zeleno svetlo, konačna potvrda zavisi od UEFA i FIFA, što podrazumeva dodatne administrativne i pravne korake. Ideja o odigravanju španskog ligaškog susreta u inostranstvu izazvala je podeljene reakcije unutar fudbalske zajednice.

David Aganzo, potpredsednik RFEF-a i predsednik Asocijacije profesionalnih fudbalera, istakao je da nije bilo dovoljno konsultacija sa igračima, klubovima i navijačima pre donošenja ove odluke. Sličan stav zauzeo je i Miguel Angel Nadal, bivši igrač i član RFEF-a, koji je izrazio zabrinutost povodom ovog poteza.

Ukoliko UEFA i FIFA potvrde dozvolu, utakmica Viljareal – Barselona u Majamiju mogla bi da uđe u istoriju španskog fudbala kao prvi zvanični meč La Lige odigran van teritorije Španije, otvarajući novu eru za popularnu špansku ligu.

0
0

Ostavi komentar

Vaša adresa e-pošte neće biti objavljena. Neophodna polja su označena *

Pre nego što objavite komentare, posetite i upoznajte se sa uslovima korišćenja usluge.

Koliko Srbija može na Evrobasketu?!

Pogledaj rezultate

Loading ... Loading ...