0
Evroliga

KAKO BLISTA ZVEZDA: Crveno-beli srušili Galatu! (VIDEO) (FOTO)

Objavljeno: 16.10.14 u 22:38

Crvena zvezda je zabeležila veliku pobedu na startu Evrolige, pobedivši Galatasaraj sa 76: 68 (17:20 , 29:10, 17:18, 14:20).

ZVEZDA-GALATASARAY_09

Boban Marjanović je blisao sa 22 poena (11-14), 10 skokova i indeksom 30. Pratio ga je Markus Vilijams sa 15 poena, 4 skoka i 7 asistencija. Jaka Blažič je bio sjajan u prvom poluvremenu, a na kraju je imao 12 poena i 2 skoka.

Na drugoj strani, Zoran Erceg je imao 17 poena i 8 skokova, a Aradori je dodao 11 poena. Vladimir Micov imao je 4 poena i 3 skoka.

Poslednju deonicu otvorio je fenomenalni Boban Marjanović osamnaestim poenom. Beograđani su održavali prednost, odbijali napade turske ekipe i sasvim sazluženo slavili.

Zvezda je posle poluvremena došla i do 18 poena viška. Ubrzo je uzvratio Galatasaraj. Serijom od 9:0 približili su se na 52:43, dva minuta pre kraja treće četvrtine. Majstorija Vilijamsa za njegov sedmi koš zaustavlila je nalet Turaka. A onda sjajno zakucavanje Dangubića, pa Mitrović. Vratila se Zvezda na ‘+15’. Vilijam je sa zvukom sirene pogodio trojku za 63:48.

Crveno-beli su sjajno odigrali drugi četrtinu, u kojoj su ‘-3’ pretvorili u ‘+16’. Jaka Blažič je deonicu otvorio sa osam uzastopnih poena, aonda mu se u napadu priključio i Marjanović. Prednost je rasla iz napada u napad, do 46:30 na poluvremenu.

Radonjićeva četa je mnogo bolje počela meč. Na polovini prve deonice imala je prednost od 13:6. Onda je u igru ušao Aradorija Galatasaraj i uspeo da uspostavi ravnotežu na terenu. Sa dve trojke Aradorijastigli su do ‘+5’. Ipak, poenima Blažiča domaćin je došao do minusa od tri poena na kraju prve deonice – 20:17.

Sportske vesti iz zemlje i sveta možete pratiti i na našoj fejsbuk stranici Hotsport.rs, kao i na našem Tviter nalogu.