0

KVALIFIKACIJE ZA EURO 2016: Runi junak Engleske, Rusija remizirala sa Moldavijom (VIDEO)

Objavljeno: 12.10.14 u 20:00

Odigrane su još četiri utakmice trećeg kola kvalifikacija za Evropsko prvenstvo 2016. u Francuskoj. Domaćini Ukrajina i Austrija su došli do celog plena, kao i Engleska u gostima, dok su Rusija i Moldavija odigrale nerešeno – 1:1.

EURO 2016 logo

U prvom poluvremenu viđena su samo dva gola, Okotje je doveo Austrijance u vođstvo protiv Crnogoraca, a Jermolenko Ukrajince protiv Makedonaca, u nadoknadi vremena.

Ispostavilo se da su ti golovi bili dovoljni za slavlje.

Rusija se mučila sa Moldavcima, povela je iz penala u 73. minutu, ali je samo minut kasnije palo izjednačenje.

Englezi su u drugom poluvremenu imali igrača više. Kapiten Estonije Ragnar Klavan je kao poslednji igrač odbrane faulirao Fabijana Delfa, dobio je žuti karton, drugi na meču, pa je domaćin ostao sa desetoricom na terenu. Nekih 15 minuta kasnije Runi je matirao golmana domaćih posle slobodnog udarca.