0

BARAŽ ZA EP: Prazne puške u Jagodini

Objavljeno: 10.10.14 u 18:53

Mlade fudbalske selekcije Srbije i Španije odigrale su bez golova – 0:0 (0:0) u prvoj utakmici baraža za EP 2015.

Naši fudbaleri nisu se uplašili snažnog tima aktuelnih evropskih prvaka, pa je već u šestom minutu Pešić uputio prvi udarac ka protivničkom golu.

Španci su se brzo oslobodili startnog pritiska Srbije, Morata i Delofeu bili su najopasniji igrači Španije u uvodnim minutima, ali je naš golman Dmitrović uspeo da sačuva svoju mrežu.

Do odlaska na odmor nije bilo ozbiljnijih prilika, Kostić je u finišu odličnim driblingom podigao publiku na noge, ali je potom loše centrirao pa je ta prilika propuštena.

Naš tim je drugo poluvreme počeo nešto ofanzivnije i agresivnije, a posebno su pretili Petković i Kostić po desnoj strani.

Ipak, u drugom delu igre nije bilo većih uzbuđenja, igralo se uglavnom između dva šesnaesterca, sa povremenim šutevima sa distance.

Najbolji pokušaj u redovima naše selekcije imao je Pešić desetak minuta pre kraja kada je sa 18 metara oštro šutirao u prvi ugao, ali je golman Kepa bio na mestu.

U poslednjim trenucima meča, Sarabija je solidno šutirao sa 15 metara, ali je Dmitrović bio dobro postavljen.

Srbija: Dmitrović, Petković, Veljković, Pantić, Petrović, Kovačević, Radoja, Čaušić, Kostić, Pešić, S. Srnić.
Španija: Kepa, Mankiljo, Serhi Gomes, Muniesa, Alberto Moreno, Saul, Serhi Roberto, Isko, Delofeu, Morata, Muniain.

Sportske vesti iz zemlje i sveta možete pratiti i na našoj fejsbuk stranici Hotsport.rs, kao i na našem Tviter nalogu.