0
ATP

ATP ŠANGAJ: Troicki i Krajinović bez glavnog žreba

Objavljeno: 05.10.14 u 13:15

Srpski teniseri Viktor Troicki i Filip Krajinović nisu uspeli da se plasira u glavni žreb Mastersa u Šangaju. Viktora je u poslednjoj rundi kvalifikacija pobedio Britanac Džejms Vord, neočekivano lakih 6:4, 6:1. Od Filipa je bio bolji prvi nosilac Teimuraz Gabašvili posle tri seta – 2:6, 6:3, 6:0.

Viktor Troicki

Srbija će tako u glavnom žrebu imati samo Novaka Đokovića. Troicki je glatko poražen, a Krajinović je odigrao nešto neizvesniji meč. Odličnoje  počeo protiv Gabašvilija, prvi set je dobio napravivši dva brejka, a ključan je bio početak drugog seta.

Srpski teniser imao je tri brejk šanse u maratonskom trećem gemu drugog seta, ali Gabašvili se izvukao, napravio je brejk u šestom gemu i izjednačio je na 1-1. U trećem setu je otpor Kaajinovića popustio, pa je Gabašvili prošao u glavni žreb.

Sportske vesti iz zemlje i sveta možete pratiti i na našoj fejsbuk stranici Hotsport.rs, kao i na našem Tviter nalogu.