0
ATP

NE ZNA ZA PORAZ: Đoković u finalu Pekinga

Objavljeno: 04.10.14 u 08:43

Najbolji srpski teniser svih vremena Novak Đoković i dalje ne zna za poraz na turniru u Pekingu na kojem je izborio plasman u novo finale pošto je rezultatom 2:0 (6:3, 6;4) savladao Endija Mareja.

Novak Đoković

Na taj način Đoković je stigao u svoje peto finale ATP turnira koji se održava u prestonom gradu Kine. Sjajni Đoković na ovom turniru ima učinak od 23 pobede bez poraza uz četiri osvojene titule.

Đoković je do trijumfa stigao posle nešto manje od 100 minuta igre. U drugom polufinalnom duelu u Pekingu sastaju se Martin Kližan i Tomaš Berdih.

Duel dvojice tenisera bio je 22. međusobni okršaj, a Đoković sada vodi sa 14-8 u pobedama.

Đoković je odigrao odličan prvi set i zahvaljujući brejku u osmom gemu uspeo da privede taj deo igre u svoju korist. Na startu drugog dela napravio je brejk i imao potpunu kontolu, ali je usledila mini kriza sredinom seta.

Sportske vesti iz zemlje i sveta možete pratiti i na našoj fejsbuk stranici Hotsport.rs, kao i na našem Tviter nalogu.