0

LŠ (GRUPA H): ‘Mali’ BATE slavio na otvaranju stadiona, Porto se provukao protiv Šahtjora (VIDEO)

Objavljeno: 30.09.14 u 23:25

Na otvaranju novog stadiona u Borisovu, BATE je sa 2:1 (2:1) savladao Atletik Bilbao, dok je Porto u rasponu od 89. do 94. minuta postigao dva gola i stigao do remija protiv Šahtjora u Lvovu 2:2 (0:0).

liga sampiona

Šampion Belorusije je posle katastrofe od Porta 6:0 došao do velikog trijumfa. Pao je ni manje, ni više već Atletik Bilbao. BATE je poveo u 19. minutu golom Poljakova.

Na 2:0 u 41. minutu povisio je Karnitiski, a Bilbao je u 45. minutu preko Adurica stigao do 2:1. Ipak, do kraja Španci nisu imali ni snage ni znanja da kući ponesu bar jedan bod.

U drugom susretu ove grupe Šahtjor je vodio sa 2:0 protiv Porta, a onda od gotovog napravio veresiju. Portugalci su imali prvi veliku šansu, ali je u 35. minutu Brahimi promašio penal. Kazna je usledila u 52. minutu kada je Aleks doveo Ukrajince u vođstvo.

Kada je Luiz Аdriano u 85. minutu pogdio za 2:0, domaći navijači su mislili da je pitanje pobednika rešeno. Ipak, u 89. minutu Džekson Martinez je iskoristio penal za 2:1, da bi isti igrač u četvrtom minutu nadoknade vremena poravnao na konačnih 2:2.