0
Odbojka

SP: Savladane i Kanađanke, neka se spreme Brazilke

Objavljeno: 27.09.14 u 20:10

Ženska seniorska reprezentacija Srbije zabeležila je četvrtu uzastopnu pobedu na XVII SP 2014. u Italiji, pa će se sutra od 20,00 časova protiv Brazila boriti za prvo mesto u grupi. Srbija je večeras u Trstu, u drugoj utakmici 4. kola B grupe savladala Kanadu sa 3:1, po setovima 25:7, 26:28, 25:21 i 25:15, posle 101 minuta igre.

Utakmicu u dvorani Palatrst posmatralo je 2600 gledalaca, a sudili su Elbis Samora Ernandes iz Venecuele i Patriša Rolf iz SAD. Utakmicu Srbija – Kanada posmatrao je Aleksandar Boričić, predsednik OSS i potpredsednik FIVB.

Srbija je pobedila Kanadu prepustivši joj jedan set posle ubedljivo dobijenog prvog dela igre. U nastavku razigrane Kanađanke su igrale borbeno i motivisano, dok su sa druge strane izabranice Zorana Terzića pokušavale i uspele da meč završe bez neizvesnosti.

Meč je počela postava Ognjenović, Brakočević, Veljković, Rašić, Nikolić, Mihajlović i libero Popović.

Poenima Jelene Nikolić (smeč) i Milene Rašić (as), uz jednu grešku Kanađanki, Srbija je povela sa 3:0. Stefana Veljković je blokom povećala na 4:0, a Jovana Brakočević na 5:0, kada je Ludvig zatražio prvi tajm – aut u prvom setu. Posle tajm – auta poentirala je Brakočevićeva, a zatim je Veljkovićeva upisala svoj drugi blok za vođstvo Srbije od 7:0. Vodila je Srbija sa 8:1, a zatim je Brakočevićeva dva puta uzastopno poentirala, a Mihajlovićeva jednom za prednost Srbije od 11:2, pa je Ludvig i drugi put zatražio 30 sekundi odmora za Kanadu. Odlično je funkiconisao blok Srbije, pa je Srbija povela sa 13:2, odnosno 14:2 posle asa Nikolićeve. Na drugom tehničkom tajm – autu bilo je 16:5 za Srbiju posle poena Veljkovićeve i Brakočevićeve. Rašićeva je osvojila tri naredna poena za Srbiju (dva smeča i jedan as) za 19:7. Posle greške Kanađanki i sjajne “alme” Veljkovićeve bilo je 21:7. Odlično je Rašićeva servirala, a Veljkovićeva još jednom bila uspešna za 22:7. Brakočevićeva je povećala na 23:7, a Rašićeva novim asom, trećim, povećala na 24:7, da bi Nikolićeva završila set – 25:7.

Po jedna servis greška na obe strane viđena je na početku drugog seta. Povela je Kanada sa 2:1, a Brakočevićeva blokom izjednačila. Kanađanke su zatim stigle do prednosti od tri poena – 5:2, a potom povele sa pet poena razlike, 8:3. Razigrale su se Kanađanke i u odbrani i u napadu i povele sa čak 11:3. Održavala je Kanada prednost od osam poena do rezultata 13:5, kada je prvo poentirala Brakočevićeva, zatim Rašićeva odlično postavila blok, Mihajlovićeva smečom donela Srbiji treći uzastopni poen, da bi posle greške Kanađanki bilo 13:9, pa je Ludvig tražio 30 sekundi odmora. Povela je Kanada sa 14:9, a Rašićeva blokom smanjila na 14:10. Na drugom tehničkom tajm – autu Kanada je vodila sa 16:11. Igralo se poen za poen do vođstva Kanade od 18:13, kada je Srbija serijom 5:0, uz prepoznatljivu igru u bloku i odbrani, izjednačila na 18:18, pa je Ludvig drugi put u drugom setu tražio tajm – aut. Srbija je prvi put u drugom setu povela sa 20:19. Ponovo se vodila izjednačena borba, da bi posle 21:21, Srbija povela sa 23:21. Izjednačila je Kanada na 23:23, a zatim je Terzić zatražio tajm – aut. Veljkovićeva je donela Srbiji prvu set loptu, 24:23, ali je Kanada izjednačila. Mihajlovićeva je poentirala za 25:24, ali su Kanađanke ponovo izjednačile. Sudija Ernandes je dosudio “prelaz” Živkovićevoj, pa je Kanada stigla do set lopte – 26:25, ali je Mihajlovićeva izjednačila. Imala je Kanada i drugu set loptu, 27:26, koju je realizovala za 28:26 i izjednačila na 1:1.

Na startu trećeg seta Srbija je zaigrala kao u prvom i povela sa 6:2. Kanađanke su smanjile na 6:4, a zatim i izjednačile na 7:7. Povela je Srbija zatim sa 9:7, pa 13:9 i 16:10. Kanađanke su smanjile na 16:12, pa 17:14, kada je Terzić tražio tajm – aut, da bi zatim Kanada smanjila prednost Srbije na samo dva poena, 18:16. Posle 19:17, Srbija je serijom 3:0 povećala prednost na 22:17, pa je Ludvig tražio 30 sekundi predaha. Boškovićeva je povećala na 23:17, a Rašićeva donela Srbiji šest set lopti – 24:18. Boškovićeva je iskoristila četvrtu set loptu za 25:21 i vođstvo Srbije od 2:1 u setovima.

Kanada je povela u četvrtom setu sa 1:0, a Srbija zatim osvojila četiri uzastopna poena. Uzvratile su Kanađanke i smanjile na 4:3, a Boškovićeva sa dva uspešna smeča i jednim blokom povećala na 7:3. Četvrti uzastopni poen Boškovićeve, drugi iz bloka, doneo je Srbiji vođstvo od 8:3 na prvom tehničkom tajm – autu. Kanađanke su smanjile na 9:6, a zatim posle vođstva Srbije od 12:8 na 12:10, pa posle 13:10 na 13:12. Dva vezana poena donela su Srbiji prednost od 15:12, odnosno 16:13 na drugom tehničkom tajm – autu. Povela je Srbija sa 17:13, pa je Ludvig zatražio tajm – aut, a Rašićeva potom povećala na 18:13. As Jelene Nikolić doneo je Srbiji šest poena viška, 19:13, a Molnarova je poentirala za 20:13. Pri vođstvu Srbije od 21:13, Ludvig je tražio i drugi tajm – aut u četvrtom setu, a Kanada zatim smanjila na 21:14. Rašićeva je blokom povećala na 22:14, a Krsmanovićeva takođe blokom na 23:14. Greška u postavi Kanađanki donela je Srbiji meč loptu – 24:14. Iskoristila je Boškovićeva drugu meč loptu za konačnih 25:15 i pobedu od 3:1.

Seniorke Srbije će u poslednjem, 5. kolu B grupe, igrati protiv Brazila, u nedelju, 28. septembra od 20,00 časova uz direktan prenos na RTS 1.

Sportske vesti iz zemlje i sveta možete pratiti i na našoj fejsbuk stranici Hotsport.rs, kao i na našem Tviter nalogu.