0

BUNDESLIGA: Vučić doneo sreću Šalkeu u derbiju protiv Borusije (VIDEO) (FOTO)

Objavljeno: 27.09.14 u 17:40

U velikom derbiju 6. kola Bundeslige Šalke je na svom terenu sa 2:1 (2:1) savladao Borusiju iz Dortmunda, a meču na Veltins areni prisustvovao je i premijer Srbije Aleksandar Vučić koji je boravio u poseti Nemačkoj.

Domaćin je poveo u 10. minutu. Aogo je izveo korner sa leve strane, a najviši u skoku bio je Kamerunac Matip i pogodio je mrežu Vajdenfelera. I posle vodećeg gola tim iz Gelzenkirhena je bio daleko bolji rival.

To mu se isplatilo u 23. minutu kada je posle još jednog kornera precizan bio Čupo Moting. Ipak, do kraja prvog poluvremena Borusija je uspela da se vrati u utakmicu golom Aubamejanga. Ramos je probio po desnom boku, zavrnuo u kazneni prostor, a brzonogi napadač „milionera“ je zakucao u mrežu.

Šalke je do kraja meča uspeo da zadrži stečeno vođstvo i posle nešto slabijeg početka u Bundesligi stigne do trijumfa. Srpski reprezentativaci iz redova Borusije, Neven Subotić i Miloš Jojić imali su solidan učinak. Defanzivac „orlova“ je na terenu proveo svih 90 minuta, dok je Jojić u igru ušao u 69. minutu.