0

UŠAO I REŠIO: Nejmar doneo Barsi pobedu protiv tvrdih Baskijaca (VIDEO)

Objavljeno: 13.09.14 u 17:55

Fudbaleri Barselone pobedili su na svom Kamp Nou ekipu Atletik Bilbaa rezultatom 2:0 (0:0) u prvom današnjem meču trećeg kola Lige Primere.

Nejmar

Katalonci su se dugo mučili, stvarali šanse, ali je pitanje pobednika rešio rezervista Nejmar golovima u 79. i 84. minutu.

Tragičar utakmice definitivno je bio mladi napadač Munir El Hadadi koji je propustio tri stopostotne šanse pre nego što ga je zamenio upravo Nejmar u 62. minutu.

S druge strane, odlično organizovani Baskijci u odbrani, u napadu nisu stvorili nijednu ozbiljnu priliku.

U prvih 45 minuta Munir je dva puta izlazio sam na golmana, ali je bio neprecizan, dok je Mesi takođe imao zicer, ali je sjajni Iraisos nogama zaustavio njegov udarac.

Ipak, Nejmar je u razmaku od pet minuta rešio sve dileme oko pobednika. U 79. minutu Buskets je sjajno pronašao Brazilca, koji je precniznim udarcem poslao loptu uz samu stativu.

Pet minuta kasnije, asistent je bio Mesi, a Nejmar rutinski pogodio sa sedam metara za konačnih 2:0.

Barselona je lider na tabeli sa devet bodova, Bilbao ima tri.

Sportske vesti iz zemlje i sveta možete pratiti i na našoj fejsbuk stranici Hotsport.rs, kao i na našem Tviter nalogu.