0

Bundesliga: Paderborn siguran, preokret Herte, goleada u Leverkuzenu (VIDEO)

Objavljeno: 30.08.14 u 18:10

Subotnje popodne u Bundesligi donelo je dva remija i tri ubedljive pobede. Paderborn je lako slavio protiv Hamburgera u gostima sa 3:0, ’Aspirindžije’ su savladale tim iz glavnog grada sa 4:2 na svom terenu, a sigurnu pobedu u Štutgartu ostvario je još jedan povratnik u društvo najboljih,  Keln (2:0). Remizirali su Verder i Hofenhajm (1:1), odnosno Volfsburg i Ajntraht (2:2).

Bundesliga-Banner

Paderborn je do prednosti stigao posle pola sata, kada je pogodio Kačunga. U drugom poluvremenu trijumf su overili Marija Vrančića i Morica Stopelkampa.

Čak šest pogodaka viđeno je u Leverkuzenu, a prvi je pao u 24. minutu kada je Jedvaj postigao autogol, a potom izjednačio na početku drugog poluvremena. Deset minuta kasnije Šiber je ponovo pogodio za Hertu, da bi u sledećem napadu Spahić vratio egal.

Brant i Belarabi su golovima u poslednjih 15 minuta doneli trijumf Bajeru.

Keln je u Štutgartu pobedu imao već u prvom poluvremenu, kada su do 33. minuta Osako i Ujah postavili konačnih 2:0.

Golove u Bremenu postigli su Firmino i Galves, a u Volfsburgu je Kadlec u finišu doneo bod Ajntrahtu.