0

„Dželat“ Partizana u „eliti“: Evrogol Vandersona za penale i Ligu šampiona (VIDEO)

Objavljeno: 27.08.14 u 23:50

Fudbaleri Ludogoreca su dokazali kvalitet, pošto su se pobedom na penale 7:6 protiv Steaue plasirali u grupnu fazu Lige šampiona. U regularnom toju meča bilo je 1:0 za šampiona Bugarske, a kako je isti rezultat bio i u Bukureštu samo za Rumune, igrali su se produžetci i jedanaesterci.

Meč u Ludoj šumi bio je repriza onog u Rumuniji kada je „rumunska zvezda“ u poslednjim trenucima duela stigla do pobede 1:0. Sada je Ludogorec evrogolom Vandersona slavio minimalnim rezultatom i na kraju izborio penale. Brazilac je posle kornera u 91. minutu uhvatio volej sa 16 metara i skinuo „paučinu“ sa gola.

U penal seriji kocentrisaniji su bili Bugrai. Odluka je pala u sedmoj seriji kada je Espinjo pogodio za Ludogorec, a Rapa promašio za Steauu. Zanimljivo je bilo to što je za Ludogorec penale branio odbrambeni fudbaler Moti pošto je golman Stojanov dobio crveni karton u 119. minutu. Rumun je svojim zemljacima odbranio dva penala i ušao u istoriju.