0

Preokret pod Đurđevim brdom: Prva „trojka“ Jagodine

Objavljeno: 23.08.14 u 20:12

Fudbaleri Jagodine zabeležili su prvi trijumf ove sezone u Jelen Superligi pošto su na svom stadionu posle preokreta savladali Radnički iz Niša sa 3:1 (0:1).

„Ćurani“ su dominirali od samog starta meča, ali je Real sa Nišave prvi stigao do vođstva. Igrao se 42. minut kada je „sevnuo“ brz kontranapad gostiju, Đuričković je ušao u kazneni prostor Jagodine, dodao loptu do Batijohe, a Ekvadorac sa pet metara pogodio praznu mrežu.

U drugom poluvremenu domaćin je krenuo na sve ili ništa, a to mu se isplatilo već u 48. minutu kada je Savković izjednačio na 1:1. Od tog trenutka na terenu je postojala samo jedna ekipa. Trener Jagodine Mladen Dodić izvršio je pravu izmenu, u igru je uveo Miloša Lepovića, a ovaj mu se „odužio“ u 66. minutu. Vezista je sjajno primio loptu u kaznenom prosotru Radničkog, podigao je na volej, a onda je kao iz katapulta lansirao pod prečku gola golmana Filipoviuća. Konačnih 3:1 za Jagodinu postavio je Đurić preciznim šutem sa ivice kaznenog prostora u 78. minutu.

Do druge pobede u sezoni stigla je i ekipa Spartaka, koja je u Subotici pogotkom Milića u 27. minutu savladala Mladost iz Lučana.