0

„Karamele“ ispustile pobedu protiv Arsenala (VIDEO)

Objavljeno: 23.08.14 u 20:35

Fudbaleri Arsenala uspeli su da izvuku remi u derbi meču drugog kola Premijer lige na Gudison parku. Everton je do 83. minuta vodio sa 2:0, ali je četa menadžera Arsena Vengera uspela da izjednači na 2:2.Žiru

„Karamele“ su po drugi put ove sezone ispustile ubedljivu prednost. Prvo su pre sedam dana dopustile Lesteru da se vrati u igru, a sad u derbiju kola i Arsenalu. Odlično su počeli meč izabranici trenera Roberta Martineza i golom Kolmana glavom u 19. minutu stigli do prednosti od 1:0.

U poslednjim trenucima prvog poluvremena Lukaku je sjajno probio po desnom boku, dodao loptu do Nejsmita, a ovaj pogodio za veliku prednost Evertona 2:0. Bio je Arsenal tada teško oštećen, pošto je Škot prilikom dodavanja Belgijanca bio u ofsajdu, ali sudija nije prekinuo igru.

U nastavku „topdžije“ su krenule konkretnije ka golu domaćina. Terenska inicijativa Arsenalu se isplatila tek u poslednjih deset minuta utakmice. Prvo je Remzi u 83. minutu smanjio na 2:1. Kazorla je uputio dobru loptu u peterac, a Velšaninu nije bilo teško da savlada Hauarda.

Konačnih 2:2 u 90. minutu postavio je Žiru, posle sjajnog centaršuta