1

Zvezda pokorila Novi Sad: Rakićeva „bomba“ za lidersku poziciju (VIDEO)

Objavljeno: 23.08.14 u 22:35

Fudbaleri Crvene zvezde zabeležili su veoma važnu pobedu, pošto su u derbiju trećeg kola Jelen Superlige u Novom Sadu pobedili Vojvodinu rezultatom 1:0 (1:0). Evrogol odluke postigao je Đorđe Rakić u 16. minutu.

Zasluženo je Crvena zvezda slavila u „srpskoj Atini“. Beogradski crveno-beli bili su bolji rival imali su zrelije šanse, te ne bi bilo nezasluženo da je četa Nenada Lalatovića trijumfovala većom razlikom.

Momenat odluke dogodio se u 16. minutu kada je Đorđe Rakić postigao evrogol. Centarfor Crvene zvezde je prihvatio jednu loptu na sredini terena, povukao je 20 metara, a potom je ispalio kao iz topa pod prečku golmana Vanje Milinkovića – Savića. Povela je Crvena zvezda sa 1:0 i na Vojvodini je sada bio težak posao.

Ipak, do kraja meča Beograđani su imali zrelije šanse. Prvo je Milijaš u 50. minutu dobro šutirao iz slobodnog udarca, da bi najzreliju šansu za šampiona Srbije propustio supertalentovani Luka Jović. „Srpski Falkao“ je još u prvom poluvremenu zamenio povređenog strelca gola Đorđa Rakića, a u 54. minutu je šutirao sam sa 11 metara, ali je golman Vojvodine čudesno odbranio.

Vojvodina je na sve načine pokušavala da dođe do izjednačenja, ali bez prave prilike da savlada 270 minuta nesavladanog golmana Crvene zvezde Predraga Rajkovića

Tok susreta:

90′ Kraj utakmice. Crvena zvezda je zabeležila i treći trijumf ove sezone.

82′ Pokušao je šutem Mijailović, ali je levi bek crveno-belih iz Beograda bio neprecizan.

79′ Ivanić je ubacio loptu u peterac Crvene zvezde, ali je golman Rajković bio brži od napadača Vojvodine.

62′ Velika šansa za Vukana Savićevića, ali golman Vojvodine ne da Zvezdi da osigura prednost.

54′ Kakav promašaj mladog Luke Jovića koji je zamenio povređenog strelca vodećeg gola za Crvenu zvezdu Đorđa Rakića.  Supertalentovani špic je šutirao sa nekih 11 metara, ali je golman Vojvodine Milinković-Savić sačuvao svoju mrežu.

52′ Poletanović je centrirao, a Stojanović je neometan sa pet metara šutirao glavom ali je bio  neprecizan. Imala je Crvena zvezda sada dosta sreće.

50′ Slobodan udarac za Crvenu zvezdu sa nekih 20 metara. Šut Milijaša tik preko prečke.

Kraj prvog poluvremena. Crvena zvezda vodi protiv Vojvodine sa 1:0.

45′ Ivanić je dao sjajnu asistenciju za Veselinovića, ali na sreću po golmana Zvezde napadač Novosađana nije dobro primio loptu.

35′ Pečnik se našao u kaznenom prostoru Vojvodine, ali bez veće opasnosti po domaćina.

27′ Lepo je šutirao Veselinović, ali je pokušaj napadača Vojvodine odbranio Rajković.

25′ Gaćinović je bio u sjajnoj šansi, ali je njegov pokušaj izblokirao Lazić.

16′ GOOOOOOOOL Zvezda vodi 1:0. Evrogol Rakića. Napadač Crvene zvezde je povukao jednu loptu sa sredine terena i sa nekih 23 metra šutirao kao iz topa pod prečku gola golmana Milinković-Savića.

12′  Milijaš je izveo korner, glavom je loptu zahvatio Pečnik, ali bez veće opasnosti.

11′ Lazović se stuštio ka kaznenom prostoru Vojvodine, ali je u polslednjem trenutku odbrana Novosađana blokirala njegov pokušaj.

5′ Rivali opipavaju puls. Bez prave prilike je na „Karađorđu“.

Vojvodina – Crvena zvezda 0:1 (0:0)