0

Srpski atletičari završili EP sa dve medalje

Objavljeno: 16.08.14 u 08:48

Poslednja dva dana na šampionatu Evrope, u subotu i nedelju, Srbija neće imati predstavnike.  Atletičari Srbije završili su učešće na prvenstvu Evrope u Cirihu sa dve srebrne medalje, koje su osvojile Ivana Španović u skoku u dalj i Tatjana Jelača u bacanju koplja.

ivana-spanovic

Španovićeva je u sredu do vicešampionske titule došla skokom od 6,81 metara, dok je Jelača dan kasnije ostvarila isti uspeh hicem 64,21 metara i za 1,53 metara nadmašila sopstveni nacionalni rekord (62,68).

10615681_10204614838840934_1708922326_n

Sve oči u petak su bile uprte u Emira Bekrića, ali preponaš ipak nije uspeo da se domogne medalje. Finale na 400 metara prepone završio je kao šestoplasirani. Ni Amela Terzić nije mogla do medalje. U finalu trke na 1.500 metara zauzela 12. mesto rezultatom 4:19,11 minuta, nakon što je u poslednjem krugu zaostala zbog povrede prepone.

Dragana Tomašević nije stigla ni do finala takmičenja u bacanju diska, pošto je hicem od 52,21 metara zauzela 16. mesto, a Goran Nava je na 1.500 metara bio 10. rezultatom 3:41.43 minuta.

Asmir Kolašinac je u finalu bacanja kugle zauzeo peto mesto hicem od 20,55 metara, Miloš Raović (400 metara) stigao je do polufinala, Vedran Samac (koplje) i Tamara Marković (400 metara) nisu prošli kvalifikacije, a Milan Ristić (110 metara prepone) nije startovao zbog povrede.

Sportske vesti iz zemlje i sveta možete pratiti i na našoj fejsbuk stranici Hotsport.rs, kao i na našem Tviter nalogu.