0
Odbojka

GP: Srpkinje treći vikend otvorile porazom od Japana

Objavljeno: 15.08.14 u 15:39

Srpska odbojkašice izgubile su od Japana sa 3:1 (25:17, 10:25, 25:17, 28:19) u prvom meču trećeg vikenda Gran Prija, koji se igra u Makau.Japanke su nadigrale izabranice Zorana Terzića za 96 minuta igre.

Selekciji Srbije to je četvrti poraz u Gran Priju, ali i dalje ima šanse za plasman na finalni turnir. Za to su joj potrebni dobri rezultati u duelima sa Kinom i Korejom tokom vikenda.

Naš tim narednu utakmicu igra u subotu od 11 časova po našem vremenu sa Kinom.

Reprezentacija Srbije je parirala Japankama samo u drugom setu, koji je dobila ubedljivo sa 25:10. U preostala tri seta, selekcija Japana je odigrala bolje i na kraju zasluženo došla do trijumfa.

Najbolja u našem timu bila je Milena Rašić sa 14 poena, a dvocifreni broj poena imala je još samo Brankica Mihajlović – 11.

Kod Japana blistala je Jukiko Ebata sa 24 poena.

Sportske vesti iz zemlje i sveta možete pratiti i na našoj fejsbuk stranici Hotsport.rs, kao i na našem Tviter nalogu.