0
Košarka

Srpski juniori se plasirali u finale EP!

Objavljeno: 02.08.14 u 19:48

Srpski juniori su u finalu prvenstva Evrope! „Orlići“ su u polufinalu, posle velike borbe, savladali Grčku sa 60:55, pa će se za zlatnu medalju boriti sa boljim iz meča Hrvatska – Turska.

kss

Grci su bolje počeli, poveli su, imali prednost i posle prve četvrtine – 14:11. Izabranici Aleksandra Bućana su u ddrugoj četvrtini bili sjajni. Već u 14. minutu Srbija je vodila sa 23:14, ali su Grci izjednačili do poluvremena – 30:30.

Minut i po pre kraja trećeg perioda „Orlići“ su stekli velikih „plus sedam” (45:38), a kad je početkom poslednjeg perioda Đoković vezao dve trojke razlika je bila dvocifrena (52:42).

Ipak, Grčka se nije predavala, 45 sekundi pre kraja,Heleni su opasno zapretili, trojkom Stamatisa (58:55).

Bućan je tada zatražio tajm-aut, ali napad Srbije nije bio uspešan. Grci su imali šut za izjednačenje, 18 sekundi pre kraja Haralampopulos je promašio trojku. I odmah potom poslao na liniju slobodnih bacanja Đokovića, koji je pogodio oba puta. Slavlje je počelo, Srbija igra za evropsku krunu!