0

„Orlići“ remijem počeli odbanu evropskog zlata

Objavljeno: 19.07.14 u 19:29

Mlada reprezentacija Srbije, igrači do 19 godina, remijem je počela odbranu titule šampiona Evrope, igravši 1:1  sa Ukrajinom, u Đeru, u Mađarskoj.

Orlici

Ukrajinci su počeli meč kao u snovima, poveli već iz prvog napada. Mikita Burda je postigao gol glavom posle kornera. Rano vođstvo rivala nije poremetillo naše momke. Naprotiv. Pet minuta kasnije Andrija Živković u petercu pronalazi u kapitena Nemanju Maksimovića koji svom timu donosi izjednačenje.

Tim Veljka Paunovića može da žali zbog propuštenih tri boda. Dominirala je Srbija u nastavku, Veljko Simić je propustio zicer, a rezervisti Luka Jović i Danilo Pantić su pogodili stative.

Ukrajina – Srbija 1:1 (1:1)
Burda 3 – Maksimović 7

Ukrajina: Sarnavskij (C) – Sabol, Kačabara, Burda, Markovič – Banaševič, Karatin, Tankovskij, Bilonog – Kovalenko – Jeremčuk

Srbija: Rajković – Gajić, Jovanović, Stevanović, Ristić – Zdjelar, Gaćinović, Maksimović (C) – Simić (Pantić 69′), Živković – Mandić (Jović 62′)

Sportske vesti iz zemlje i sveta možete pratiti i na našoj fejsbuk stranici Hotsport.rs, kao i na našem Tviter nalogu.