0

Poniženje u zemlji fudbala: Nemačka demolirala Brazil, „sedmica“ u mreži „karioka“ (VIDEO)

Objavljeno: 08.07.14 u 23:55

Fudbaleri Nemačke prvi su finalista Svetskog prvenstva u Brazilu, pošto su „panceri“ sa neverovatnih 7:1 (5:0) demolirali domaćina i naneli mu najteži poraz u istoriji i to na njegvom bunjištu.

world-cup-2014-brazil-v-germany-preview
Ljudi moji da li je ovo moguće? Nemačka je sa 7:1 deklasirala Brazil u Belo Horizonteu i ponizila Skolarija i njegove učenike. Ovo je možda i najtužnija noć u istoriji Brazila, a ne bi ni čudilo ako se 8. jul bude proglasio danom žalosti u najvećoj južnoameričkoj državi.

„Švabe“ su održale lekciju fudbalskim „mađioničarima“ i bez obzira što su igrali pred 50 hiljada gostujućih navijača bacili njihove ljubimce na kolena. Dovoljno je reći da je selekcija „elfa“ već na poluvremenu postigla pet golova i vodila sa 5:0.

Nemci su poveli u 11. minutu kada je mrežu Cezara načeo Tomas Miler. Odbrana Brazila je zaspala, a napadač Bajerna nije imao težak posao da loptu pošalje u gol. Sve je odlučeno u periodu od 22. do 29. minuta. Za svega sedam minuta Nemačka je postigla četiri gola. Prvo je Klose postigao svoj 16. gol na svetskim prvenstvima, i postao najbolji strelac Mondijala u istoriji, a potomsu Kros sa dva gola i Kedira jednim najavili katastrofu i poniženje Brazila.

„Karioke“ su u drugom poluvremenu pokušale da bar ako je to moguće ublaže poraz, ali im ni to večeras nije pošlo za rukom. Nemačka je u 69. minutu organizovala kontranapad, Lam je probio u kazneni prostor, uputio loptu po zemlji u peterac, a Širle je „gurnuo“ u mrežu za neverovatnih 6:0. „Panceri“ su u svom stilu nastavili da igraju, te su u 79. minutu stigli do 7:0. Miler je fenomenalno uposlio Širlea, a ovaj evrogolom sedmi put poslao Cezara da vadi loptu iz mreže. Pitanje je da li bi ovako prošao i San Marino da je putem žreba ubačen u polufinale Svetskog prvenstva. Brazil je do kraja utakmice preko Oskara dao počasan pogodak, ali ne dovoljan da se spere gorak ukus serviran iz Nemačke kuhinje.

I kao što se to kaže – „Danas svi igraju fudbal, ali uvek na kraju pobede Nemci“. Da li će se ova izreka potvrditi u nedelju kada će Nemačka na slavnoj „Marakani“ u velikom finalu dočekati boljeg iz drugog polufinalnog meča Holandija – Argentina, koji se igra u sredu od 22 časa.

Tok susreta:

90+3 Kraj utakmice. Nemačka se na fantastičan način plasirala u finale Svetskog prvenstva.

91′ GOOOOOOOOOL Brazil postiže počasni pogodak. Strelac je bio Oskar.

89′ Izašao je Oskar jedan na jedan sa Nojerom, ali je bio isuviše iskosa da bi pogodio gol.

79′ EVROGOOOOOL Sedmica u mreži Brazila. Miler je iza leđa bez gledanja dodao loptu do Širlea, ovaj je primio napravio korak u kaznenom prostoru, a onda je od prečku poslao u mrežu.

69′ GOOOOOOOOOL Nemačka vodi 6:0. Lam je probio po desnoj strani u kazneni prostor, dodao loptu na peterac, a Širle je samo gurnuo u mrežu. Stadion zviždi, Brazil je ponižen.

60′ Miler je zamalo pogodio za 6:0, ali je Cezar dobro odbranio.

59′ Pokušao je Fred, ali ne baš opasno po gol Nojera.

53′ Novi pokušaj veziste Čelsija, ali je golman Bajerna začarao mrežu. Brazil je krenuo na sve ili ništa.

51′ Oskar je šutirao, ali je Nojer fenomenalno odbranio.

45′ Nemci su završili posao. Prvo poluvreme je završeno Nemačka vodi sa 5:0.

29′ GOOOOOOOOOL Šta je ovo ljudi moji? Da li je to moguće? Nemačka vodi 5:0. Akcija Ozila i Kedire, a igrač Reala iz Madrida šalje Cezara po loptu u mrežu. Domaćin je pre najvećom katastrofom u svojoj istoriji.

25′ GOOOOOOOOL Nemačka demolira Brazil 4:0. Greška Brazilaca na centru igrališta, Nemačka je organizovala brzu kontru, a Kros drugim golom na utakmici čini se stavlja tačku na ovo polufinale.

24′ GOOOOOOOOL Nemačka vodi 3:0. Šok u Belo Horizonteu. Kros je sam ostao na šesnaest metara i pogodio sam ćošak Cezarovog gola.

22′ GOOOOOOOOL Nemačka vodi 2:0. Kros je uposlio Milera, ovaj u petercu dodao do Klosea, a iskusni napadača 16. golom na svetskim prvenstvima udvostručio prednost „pancera“. Igrač Lacija je ušao u istoriju kao najbolji strelac Mondijala.

11′ GOOOOOOOOL Nemačka vodi 1:0. Kros je centrirao iz kornera, odbrana Brazila je zaspla, a Tomas Miler je volejom sa pet metara savladao nemoćnog Cezara.

8′ Kedira je bio u prilici, ali je lopta na putu do gola pogodila Milera.

1′ Sudija Torentera je dao znak da utakmica može da počne.