0

Karneval u Fortalezi: Brazil je u polufinalu Svetskog prvenstva (VIDEO)

Objavljeno: 04.07.14 u 23:55

Fudbaleri Brazila plasirali su se u polufinale Svetskog prvenstva pošto su sa 2:1 (1:0) savladali Kolumbiju i tako zakazali dvoboj sa Nemačkom.

Brazil-vs-Colombia-fifa-world-cup-2014-shaheen-prediction

Karaneval u Riju je završen u februaru, večeras počinje u Fortalezi. Fudbalska reprezentacija Brazila plasirala se u svoje 11. polufinale na Svetskim prvenstvima zahvaljujući fantastičnim centralnim bekovima, koji su „kariokama“ doneli veliku pobedu protiv neugodne Kolumbije.

Ipak, ruku na srce Džejms Rodrigez i drugari nisu bili ni upola toliko dobra ekipa, kao ona koja je poput brzog voza protutnjala do četvrtfinala. Brazil je poveo već 7. minutu posle velike greške odbrane rivala i snalažljivosti kapitena Tijaga Silve, koji je sa pet metara kolenom loptu ubacio u gol – za vođstvo 1:0.

Prednost nije uljuljkala „karioke“, te je domaćin Mondijala svorio još nekoliko šansi, ali je pre svih Hulk bio veoma dekocentrisan. Ipak, u 69. minutu David Luiz je izveo fantastično slobodan udarac i evrogolom doneo Brazilu velikih 2:0 i ispostaviće se na kraju prolaz među četiri najbolje fudbalske selekcije na planeti.

Do kraja utakmice Kolumbija je uspela samo da ublaži poraz. U 78. minutu golman Brazila Žulio Cezar je oborio Baku, a Španac Kabaljero je pokazao na penal. Siguran izvođač je bio trenutno najbolji strelac SP Džejms Rodrigez – za konačnih Brazil dva, Kolumbija jedan.

Poznat je prvi par polufinala, u kome će koplja da ukrste Brazil i Nemačka. Biće to dobra prilika za „pancere“ da se revanširaju „kariokama“ za poraz u finalu Mondijala  2002. godine i to u sred zemlje fudbala i kafe.

Tok susteta:

90+5 Kraj utakmice.

90+3 Ramos je pokušao glavom, ali je lopta završila pored gola Brazila.

80′ GOOOOOOOL Kolumbija je smanjila na 2:1. Siguran izvođač penala je bio Džejms Rodrigez.

78′ Penal za Kolumbiju. Žulio Cezar je oborio napadača Sevilje Baku.

73′ Nejmar je pokušao levom nogom, a lopta je prošla tik pored leve stative.

69′ GOOOOOOOOOL Brazil vodi 2:0. Izveo je David Luiz slobodan udarac sa 25 netara i evrogolom je savladao Ospinu. Fortaleza je u delirijumu.

66′ Jepes je posle velike gužve u kaznenom prostoru Brazila pogodio mrežu, ali je pogodak poništen zbog ofsajda.

59′ Katastrofalan šut Guarina. Kolumbija još nije šutnula u okvir gola.

52′ Posle slobodnog udarca glavom je pokušao David Luiz, ali je bio veoma neprecizan.

45′ Kraj prvog poluvremena.

44′ Nejmar je izveo slobodan udarac sa 18 metara, ali je lopta otišla daleko preko gola.

39′ Hulk je nastavio „artiljeriju“ na gol Kolumbije, ali kao i prethodnih puta bez uspeha.

27′ Ospina je heroj Kolumbije u ovim momentima. Hulk je opet šutirao sa pet metara, a golman Kolumbije fantastično odbranio šut.

20′ Hulk je bio u stopostotnoj šansi, ali je Ospina izašao kao pobednik.

11′ Kuadrado se našao sam na ivici šesnaesterca, šutirao je slabijom levom nogom, ali je njegov pokušaj izblokiran.

7′ GOOOOOOOOOL Brazil vodi 1:0. Nejmar je izveo korner sa desne strane, a kapiten „kraioka“ Tijago Silva se našao sam u petercu i loptu kolenom gurnuo u praznu mrežu.

4′ Nejmar je pokušao iz slobodnog udarca, ali nije bilo posla za golmana Kolumbije Ospinu.

Brazil – Kolumbija 2:1 (1:0)
Strelci:
Tijago Silva 7, David Luiz 69 – Rodrigez 80

Stadion: Kastelao u Fortalezi. Kapacitet: 67.000. Sudija: Karlos Velsako Karbaljo (Španija).

Brazil: Cezar – Silva, Luiz, Majkon, Marselo – Paulinjo, Fernandinjo, Oskar – Hulk, Nejmar – Fred.
Kolumbija: Ospina – Zapata, Jepes, Zuniga, Armero – Sančez, Guarin, Rodrigez, Kuadrado, Ibarbo – Gutijerez.

Sportske vesti iz zemlje i sveta možete pratiti i na našoj fejsbuk stranici Hotsport.rs, kao i na našem Tviter nalogu.