0

Azar na beogradskoj Marakani, meč Srbija - Belgija

Spektakl u Salvadoru: Belgija u četvrtfinalu protiv Argentine (VIDEO)

Objavljeno: 01.07.14 u 23:55

U spektakularnoj utakmici odigranoj u Salvadoru Belgija je sa 2:1 (0:0) posle produžetaka pobedila SAD i plasirala se u četvrtfinale Svetskog prvenstva gde će igrati protiv Argentine.

Azar na beogradskoj Marakani, meč Srbija – Belgija

Kakav komentar meča dati sem fenomenalno. Pričaće se dugo o meču osmine finala Svetskog prvenstva u Brazilu i dvoboju Belgije i SAD u kome su „crveni đavoli“ napadali, šutnuli skoro 40 puta na gol, sve živo odbranio Hauard, a onda u produžetku ušao Lukaku i svoju selekciju odveo u četvrtfinale.

Igrala je Belgija odlično i sasvim zasluženo pobedila 2:1. Ređala je četa Marka Vilmotsa šanse pred golom Amerikanca, De Brujne, Azar, Oriđi i Felaini pokušavali su sa svih strana, ali je čudesan bio golman Hauard i da je kojim slučajem SAD prošle dalje on bi bio veliki junak utakmice.

Ovako je to laskavo priznanje pripalo Lukakuu, koji je tek u produžecima ušao sa klupe i asistencijom i golom bio najzaslužniji igrač za veliki trijumf Belgije. Napadač Čelsija je u 92. minutu probio po desnom boku, dodao je loptu do De Brujnea, a ovaj se driblingom oslobodio čuvara i posle 20 šuteva u okvir gola uspeo da savlada neverovatnog Hauarda.

Vrlo brzo je Belgija stigla i do 2:0. Sada je De Brujne asistirao Lukakuu, a ovaj rutinski savladao golmana SAD. Amerikanci su posle tog gola krenuli na sve ili ništa, preko Grina smanjili na 2:1, imali šansu preko Dempsija za izjednačenje, ali je Belgija na kraju zasluženo slavila i zakazala duel sa Argentinom u borbi za polufinale Mondijala.

Parovi četvrtfinala:
Brazil – Kolumbija 4. jul
Francuska – Nemačka 4. jula
Holandija – Kostarika 5. jul
Argentina – Belgija 5. jul

Tok susreta:

120′ KRAJ UTAKMICE. Belgija je pobedila sa 2:1.

114′ Dempsi
je izašao sam jedan na jedan sa golmanom Kurtoom i Belgijanac je sjajno intervenisao i spasao svoju reprezentaciju.

111′ Lukaku je napravio solo prodor, šutirao, ali je Haurad odbranio.

107′ GOOOOOOOOL
SAD se vraćaju u igru 1:2. Odlična akcija Amerikanaca, a Grin je sa sedam metara fenomenalno matirao Kurotu.

104′ GOOOOOOOOOL Belgija vodi 2:0. Bila je to brza kontra „crvenih đavola“, De Brujne je asistirao Lukakuu, a napadač Čelsija je rutinski savladao Haurda, sa kojim je prošle sezone igrao u Evertonu.

97′ Lukaku
je pokušao iskosa sa leve strane, ali je golman reprezentacije SAD bio na mestu. Napadač Belgije od kada je ušao u igru potpuno razbija odbranu Amerikanca.

93′ GOOOOOOOOL Belgija vodi 1:0. Lukaku je probio po desnoj strani, uposlio je De Brujnea, a ovaj se sa driblingom oslobodio dva čuvara i najzad savladao Hauarda.

91′ Prvu priliku u produžetku je imala Amerika. Džons je šutirao glavom daleko preko gola.

93′ KRAJ UTAKMICE. Slede produžeci.

93′ Kakav promašaj Amerikanaca. Vondolovski se našao sam na pet metara od gola, ali je loptu poslao preko tribina stadiona u Salvadoru. Bila je to šansa utakmice 50 sekundi pre kraja meča.

90′ Kompani je bio sam na pet metara od gola, traljavo je šutirao, a Hauard ponovo odbranio.

88′ Azar je ušao u kazneni prostor po levom boku, ali je njegov šut završio u spoljnom delu mreže.

80′ Azar je šutirao sa 16 metara, Hauard je neverovatan večeras.

76′ Izašao je Miralas jedan na jedan sa golmanom Hauradom i po navici Amerikanac je izašao kao pobednik.

72′ Oriđi je bio u stopostotnoj šansi, ali je njegov pokušaj odbranio Hauard.

68′ Lepo je Vitsel sebi napravio prostor za šut, ali je njegov pokušaj sa 16 metara završio pored gola.

60′ Mertens pokušao petom, ali bez uspeha.

55′ Reađaju se šanse za Belgiju. Pokušao je Oriđi glavom sa sedam metara i pogodio je prečku.

53′ Velika šansa za Belgiju. Lopta se našla u petercu reprezentacije SAD, ali je niko od četvorice igrača Belgije nije zakačio i otišla je u gol aut.

47′ Mertens je sa sedam metara pokušao glavom, a golman SAD Tim Hauard je loptu izbacio u korner.

45′ Kraj prvog poluvremena.

45′ Ponovo je u prilici bio De Brujne, ali je ponovo kao pobednik izašao Hauard.

36′ Kombinovali su De Brujne i Azar, ali je Hauard to dobro pročitao, izleteo i pokupio loptu.

34′ Dempsi je odložio loptu za Džonsa, a ovaj sa 20 metara pokušao šutem, ali nije bio precizan.

30′ Pokušao je Azar sa velike udaljenosti, ali bez pretnje po gol selekcije SAD.

23′ De Brajne je propustio stopostotnu šansu. Bila je to kontra Belgije četiri na dva, fudbaler Volfsburga je pokušao šutem sa nekih 15 metara, ali je bio vrlo neprecizan.

20′ Dempsi je pokušao, ali je Kurtoa bio na mestu. Nismo do sada videli puno toga na meču u Salvadoru.

2′ Pokušao je De Brujne, ali je odbrambeni fudbaler SAD Gonzales izblokirao taj pokušaj.

1′ Odmah je Belgija imala šansu, ali je pokušaj Oriđija zaustavio Hauard.

SAD – Belgija 1:2 (0:0)

SAD: Hauard, Gonzales, Besler, Bedoja, Bredli, Džons, Bizli, Zusi, Demspej, Kameron, Džonson.
Belgija: Kurtoa, Aldervajreld, Kompani, Van Bujten, Vertongen, Vitsel, Felaini, Azar, De Brujne, Mertens, Oriđi.

Sportske vesti iz zemlje i sveta možete pratiti i na našoj fejsbuk stranici Hotsport.rs, kao i na našem Tviter nalogu.