0

Trikolorili u finišu slomili otpor Nigerije (VIDEO)

Objavljeno: 30.06.14 u 19:59

Francuska je druga evropska reprezentacija koja je izborila prolaz u četvrtfinale Svetskog prvenstva. Trikolori su do trijumfa došli u poslednjih deset minuta igre, u vođstvo ih je doveo Pol Pogba u 79. minutu, a prednos e autogolom povisio kapiten Jova. Igrao se drugi minut nadoknade.

Pogba

Iskustvo i kvalitet Francuza su presudili, iako su se Nigerijci odlično držali sve do 80-og minuta. Posle primljenog gola su posustali…

Kraj

19.48 GOOOOOOLLLL 2:0 Autogolim Joboa rešava se ovaj meč, koji je produžen za pet minuta

19.41 Malo je falilo da Grizman reši pitanje pobednika meča, siguran je bio Enjema

19.37  GOOOOOOOL Prvo je golman Nigerije „skinuo“ zicer Benzemi, ali je sledeći korner bio koban. Valbuena je ponovo uputio opasan centaršut, Enjeama je loše izbio loptu, koja je došla do Pola Pogbe. Udarac glavom za vođstvo Trikolora

19.34 – Dve stopostotne šanse za Francusku u samo 30 sekundi! Igrao se 77. minut utakmice kada je Benzema, posle kornera Valbuene umalo matirao Enjeamu, da bi Kabaj sa nekih 25 metara zatresao prečku!

19.28 Odlična šansa za Benzemu, Enjema uspešniji

19.16 Grizem u igri umesto povređenog Onazija

19:13 Žuti karton za Matuidija, koji je startovao nad Onazijem. Onaziju je stradao skočni zglob i iznet je sa terena

18.33 Francuska ne uspeva da materalizuje kontrolu lopte

18.23 Šansa za Francusku, brani Vinsent Enjeame! Kontra Trikolora, Valbuena je centarao s desne strane, a Pogba sa nekih 11 metara zahvatio volej. Golman Nigerije je bio na pravom mestu

18.18  Umalo da nigerija povede…Emenike je postigao pogodak, ali se nalazio u ofsajdu, nekih pola koraka

18.10 Uglavnom se igra na polovini terena

18.05 Prvi korner izveli su Petlovi. Šutirao je Valbuena sa leve strane, a odbrana Nigerije bila je na pravom mestu, ispred Žirua

18.00 počeo je peti meč osmine finala SP

Tok meča

FRANCUSKA – NIGERIJA 2:0 (0:0)

79′ Pogba, 90+2 Jobo

Stadion: Nasional, Brazilija. Sudija: Majk Grejndžer.

FRANCUSKA: Loris – Debuši, Varan, Košćelni, Evra – Pogba, Matuidi, Kabaj – Valbuena, Žiru (Grizman od 62) , Benzema.

NIGERIJA: Enjema – Embroz, Jobo, Ošaniva, Omeruo; Onazi (Ruben od 59) , Mikel – Musa, Odemvingi, Mozes (nvofor od 89), Emenike.

Evropljani i Afrikanci se nisu proslavili u „zemlji kafe i sambe“, a čast ova dva kontineta braniće „Trikolori“ i Nigerijici. Utakmica na Nacionalnom stadionu u Braziliji značiće kraj puta jedog od predstavnika dva kontineta.

Selektor Francuske, Didije Dešam veruje da to neće biti njegova selekcija.

„Nema sumnje da će nam Nigerija zadati dosta problema. To je ekipa koja je maksimalno fizički spremna, a njihovi napadači mogu da naprave razliku u jednom trenutku. Ipak, verujem u naš plan i siguran sam da ćemo moći da zaustavimo „Super Orlove“ i pokvarimo im planove“, kaže Dešam.

Bivši reprezentativac ove zemlje, sada selektor, dodao je da je ključ za uspeh njegovog tima psihološka priprema:

„Najvažnije je da posedujemo timski duh. U mečevima kao što je ovaj, to je esencijalni faktor uspeha. To je nešto što vas neće odvesti do sigurne pobede, ali je to nešto bez čega sigurno nećete pobediti“, filozovski je poručio Dešam.

Sportske vesti iz zemlje i sveta možete pratiti i na našoj fejsbuk stranici Hotsport.rs, kao i na našem Tviter nalogu.