0

Akinfeev uništio Ruse: Alžir u osmini finala, „до свидање“ don Fabio (VIDEO)

Objavljeno: 26.06.14 u 23:55

Fudbaleri Alžira igraće u osmini finala Svetskog prvenstva u Brazilu pošto su remizirali sa Rusijom 1:1 (0:1), a glavni krivac što će „baćuške“ kući je golman Akinfeev koji je napravio novu katastrofalnu grešku. Belgija pobedila i Koreju 1:0 (0:0) i sa maksimalnih devet bodova osvojila prvo mesto u H grupi.

alzirci

Alžir je u transu. „Pustinjske lisice“ su se plasirale u osminu finala Svetskog prvenstva. Junak pobede Alžira bio je Slimani, koji je u 59. minutu iskoristio novu veliku grešku Akinfeeva i poravnao rezultat na 1:1.

Rusi su poveli već u 6. minutu pogotkom Kokorina, bili bolji rival, promašili nekoliko stopostotnih šansi, a zatim kako to biva surovo kažnjeni. Alžir je izjednačio posle centaršuta Fegulija, loše intervencije ruskog golmana i rutinskog gola na praznu mrežu napadača Sportinga Slimanija.

U drugom meču H grupe Belgija je 45 minuta igrala sa igračem manje zbog isključenja Defura, ali je uspela da pobedi sa 1:0. Oriđi koji je dva puta doneo pobede „đavolima“ u Brazilu je opet učestvovao kod gola. On je šutirao, golman Kim je odbranio, ali je na loptu natrčao Vertongen i stavio taču na ovaj susret.

Belgija će u osmini finala igrati u utorak protiv Amerike, dok će Alžir na megdan Nemačkoj.

Tabela: Belgija 9, Alžir 4, Rusija 2, Južna Koreja 1.

Tok susreta:

KRAJ UTAKMICA

90′ Pokuašo je Azar, ali je golman Južne Koreje bio na mestu.

87′ Čang Li je pokušao, ali je Kurtoa odbranio.

78′ GOOOOOOOL Belgija vodi 1:0. Ni igrač više nije sprečio „đavole“ da stignu do vođstva. Bio je to kontranapad, Oriđi je šutirao, golman Koreje kratko odbio loptu, na nju je natrčao Vertongen i zakucao je u mrežu.

74′ Koreja sve više steže obruč oko gola Belgije, ali bez pravog šuta.

61′ Ki je imao novu šansu za Belgiju, ali je Kurtoa odbranio.

59′ GOOOOOOOL Alžir je izjednačio 1:1. Centrirao je Feguoli, Afinfeev je napravio novu veliku grešku, izleteo u prazno, a Slimani glavom pogodio nebranjenu mrežu.

51′ Dobra šansa za Južnu Koreju, ali je pokušaj Sungjen Kia završio preko gola.

47′ Semedov je izašao sam pred gol Alžira, ali je u situaciji jedan na jedan sa golmanom bolji bio Rajs.

45′ Kraj prvih poluvremena. Trenutno dalje idu reprezentacije Belgije i Rusije.

45′ Crveni karton za Defura. Koreja će do kraja meča imati igrača više na terenu.

31′ Korejanci su promašili najbolju šansu, tj. Kim je pogodio prečku.

30′ Stopostotna šansa da Alžir izjednači, ali je pokušaj Slimanija glavom, pravom paradom odbranio Akinfeev.

26′ Pokušao je i Miraljas da savlada golmana Južne Koreje, ali je njegov pokušaj bio veoma neprecizan.

26′ Novi pokušaj Rusije, ali je šut Šatova sa 25 metara odleteo preko gola.

18′ Vertongen imao prvu šansu na utakmici između Belgije i Južne Koreje, ali je bio neprecizan.

12′ Prva prilika za Alžir, ali je pokušaj Bentaleba lako ukrotio Akinfeev.

6′ GOOOOOOOL Rusija vodi sa 1:0. Prvi opasan napada „komande zbornaje“ izveo je Kombarov, na čiji je centaršut odlično reagovao Kokorin i udarcem glavo,  pogodio sam ćošak Raisovog gola.

Rusija – Alžir 1:1 (1:0)
Strelci:
Kokorin 6 – Slimani 59

Stadion: Baiksada u Korićibi. Gledalaca: 39.000. Sudija: Kunejt Čakir (Turska).

Rusija: Akinfeev, Kozlov, Ignjašević, Berezutski, Kombarov, Glušakov, Šatov, Fajzulin, Semedov, Kokorin, Keržakov.
Alžir: Rais, Belhalem, Hališ, Međani, Mesbah, Bentaleb, Đabu, Brahimi, Mandi, Feguoli, Slimani.

Belgija – Južna Koreja 1:0 (0:0)
Strelci:
Vertongen 78.

Stadion: Sao Paulo u istoimenom gradu. Gledalaca: 61.000. Sudija: Metju Krim (Australija).

Belgija: Kurtoa, Van Bujten, Lomberts, Vertongen, Van den Boren, Felaini, Defur, Mertens, Januzaj, Dembele, Miraljas.
Južna Koreja: S. Kim, J. Kim, Jun, Son, J.Li, Ko, Han, Ki, J. Li, Kim, Hong.

Sportske vesti iz zemlje i sveta možete pratiti i na našoj fejsbuk stranici Hotsport.rs, kao i na našem Tviter nalogu.