1

Holandija savladala Čile i izbegla Brazil u 1/8 finala SP (VIDEO)

Objavljeno: 23.06.14 u 20:15

Holanđani su u direktnom okršaju za prvo mesto u grupi B sa 2:0 savladali Čile i izbegli domaćina prvenstva Brazil u osmini finala Svetskog prvenstva. Don pobede su došli tek u drugom poluvremenu, prvencem mladog Fera i Fepaja.

holandija-reprezentacija

Na terenu nije bilo Artura Vidala, odnosno Van Perija zbog žutih kartona. Posle petnaestak minuta igre Čileanci su preuzeli kontrolu i imali prvu šansu u 21. minutu. Gutjeres je šutirao preko gola. Prvu priluku Holandija je imala u 34. minutu i to iz kontre. De Fraj je šutirao pored stative. Roben je bio u prlic,i nešto kasnije i Čileanci, ali mreže su mirovale.

Mnogo dinamičnije drugo poluvreme. Solidan pokušaj imao je Kajt, lopta je završila pored gola. Čim je ušao u igru mladi Liroj Fer je doveo Holanđane u vođstvo. Bio je to njegov prvi gol u dresu reprezentacije.

Četrnaest minuta kasnije Lale su udvostručile rezultat. Roben je odradio veliki deo posla, a onda asistrirao Fepaju.

Tok meča

HOLANDIJA – ČILE 2:0 (0:0)

Fer, Fepaj

Stadion: Arena Korintijans u Sao Paulu (kapacitet 65.807 mesta) Sudija: Bakari Gasama (Gambija).

HOLANDIJA (4-3-3-): Silesen – Janmat, Flar, De Fraj, Blind -De Jong, Vajnaldum, Snajder – Roben, Kajt, Lens.

ČILE (5-4-1): Bravo – Isla, Medel, Silva, Hara, Mena -Arangiz, Dijas, Gutijeres, Vargas – Sančez.

B grupa: Holandija 9, Čile 6, Španija 3, Australija 0.

Sportske vesti iz zemlje i sveta možete pratiti i na našoj fejsbuk stranici Hotsport.rs, kao i na našem Tviter nalogu.