0

„Delfini“ u polufinalu Svetske lige

Objavljeno: 19.06.14 u 17:16

Vaterpolisti Srbije su u polufinalu Svetske lige. Delfini su lako, sa 16:11 savladali Kanadu, a sutra u 16.30 će za rivala imati Australiju, pobednika u duelu sa Brazilom 14:7.

delfini

Prvu četvrtinu, u kojoj je već bilo jasno da će Srbi zabeležiti još jedan trijumf, obeležile su dve lepe parabola Filipovića. Bili su precizni još Pijetlović i Gocić. Početkom drugog dela dve uspešne realizacije igrača više Ćuka i Markovića na odličnu asistenciju Filipovića. Posle toga je naš tim smanjio ritam. Propuštena su dva igrača više a raspoloženi Bikari je zadavao velike muke našim bekovima Markoviću i Randjeloviću, s obzirom na to da Radjen zbog lakše povrede manje igrao. Do kraja četvrtine Kanadjani su smanjili prednost našeg tima na tri gola.

Na startu treće četvrtine Mandić strahovitim udarcem postiže gol. Usledio je odgovor Mek Ilroja. Period nešto nervoznije igre našeg tima prekinuo je sredinom tog dela igre selektor Savić sa tajm-autom. Dobili smo igrača više ali je udarac Pijetlovića zaustavljen. Svoju šansiu Kanadjani nisu propustili.Vikalo sa igračem više 2,25 do kraja trećeg dela je smanjio na 8:6. Mir našoj selekciji vratio je izvanredni Filipović. Do kraja četvrtine protivnik propušta priliku sa igračem više.

Prvi napad u poslednjih osam minuta i druga realizacija Gocića. Filipović je zatim sa igračem više asistent Radjenu i 5,34 do kraja bilo je 11:6.Do kraja je do svojih minuta i dva pogotka stigao Pijetlović.Oodbrane su popustile na obe strane. U samom finišu je crveni karton kanadskoj klupi.

Srbija 16

Kanada 11

(4:1, 3:3, 2:2, 7:5)

Bazen: Hamdan Bin Mohamed Bin Rašid sportski centar. Gledalaca 200. Sudije: Gomez (Italija), Ziliang (Kina). Igrač više: Srbija 8 (5) , Kanada 7 (3). Peterci Kanada 1 (1)

SRBIJA: G.Pijetlović, Mandić 3, Gocić 2, Randjelović, Ćuk 1, D.Pijetlović 3, Nikić, Marković 1, Radjen 1, Filipović 3, Prlainović 1, S.Mitrović 1, B.Mitrović. Selektor: Savić.

KANADA: Randal, Kudaba, Vikalo 1, Konstantin- Bikari 3, Bojd, Robinson 1, Tašeru 1, Graham, Radojčić 1, Konvej 2, Kapoš 1, Mek Elroj 1, Aleksić. Selektor: Bešlin.

Sportske vesti iz zemlje i sveta možete pratiti i na našoj fejsbuk stranici Hotsport.rs, kao i na našem Tviter nalogu.