0

Srbija namučila Brazilce, ali nije uspela da izbegne poraz (VIDEO)

Objavljeno: 06.06.14 u 23:08

Fudbalska reprezentacija Srbije poražena je od Brazila sa 1:0 u prijateljskom meču odigranom na stadionu Morumbi u Sao Paulu pred oko 70.00 gledalaca.

fred-dani-alves

Strelac jedinog gola na meču bio je Fred i to u 58. minutu meča kada je iskoristio nesmotrenost naših defanzivaca koji su mu dali isuviše slobodnog vremena pa mu nije bilo teško da savlada Vladimira Stojkovića. Do tog momenta moglo bi da se kaže da je naša selekcija bila u najmanju ruku ravnopravan, ako ne i bolji rival odnosno sa boljim prilikama za pogodak.

U poslednjih pola sata Brazilci su iskusno držali loptu u svojim nogama, ali i pored toga naš tim je bio bliži izjednačenju nego što je domaći tim imao priliku da duplira svoje vođstvo. Na kraju ipak su „karioke2 nastavile svoju seriju nepobedivosti pred domaćim navijačima koja sada iznosi čak 37 utakmica, dok je sa druge strane prekinut niz „orlova“ od osam mečeva bez poraza.

Tako je američka turneja selekcije Srbije završena sa jednom pobedom (Jamajka), jednim remijem (Panama) i porazom od domaćina predstojećeg Svetskog prvenstva koji će na startu tog takmičenja odmeriti snage sa Hrvatskom.

Tok meča:

90+3 – Paragvajski sudija Kaseres odsvirao je kraj utakmice u kojoj je Brazil sa minimalnih 1:0 savladao selekciju Srbije golom Freda u 58. minutu

90+2′ – Odličnom odbranom Lukač je sprečio Brazilce da dupliraju prednost

90′ – Igraće se tri minuta nadoknade izgubljenog vremena

89′ – U reprezentaciji debituje i Milan Lukač koji je na golu zamenio Vladimira Stojkovića

88′ – Šutira Tošić, ali jako slabo pa Sezar nije imao težak zadatak da uhvati loptu

86′ – Poslednjih nekoliko minuta odigraće Mrđa i Vulićević, koji su zamenili Petrovića i Bastu

81′– Dvostruka izmena u našem timu, umesto Mitrovića u igri je Đorđević, a ušao je i Gudelj umesto Markovića. Izašao je Nejmar umesto njega u igri je Bernard

80′ – Brazilci petljaju pred našim kaznenim prostorom, ali nikako ne uspevaju da ozbiljnije ugroze Stojkovića

75‘- Žo je zamenio Freda, a Maksvel Marsela

74′ – Hulk trese Stojkovićevu mrežu, gol je poništen zbog ofsajda kojeg nije bilo

73′ – Lazar Marković je bio u odličnoj šansi i to posle solo prodora, ali loše je šutira pa Sezar nije imao težak zadatak

72′ – Majkon menja Danija Alveša

71′ – Najbliži postizanju gola za naš tim bio je Miloš Jojić koji je udarcem glavom pogodio levu stativu Sezarovog gola

70′ – U igru je umesto Tadića ušao Zoran Tošić

68′ – Od trenutka kada su poveli Brazilci su preuzeli inicijativu i bliži su postizanju drugog pogotka nego što naši igrači imaju priliku da izjednače

64′ – Paulinja menja Fernandinjo

61′ – Dobra prilika za Hulka, koji je istina bio iskosa pa je Stojković istrčavanjem uspeo i dodatno da mu skrati ugao i onemogući ga da postigne drugi gol za Brazil

58′GOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOL, vodi Brazil sa 1:0, strelac gola je Fred, koji je posle centaršuta Tijaga Silve prvo posrnuo, ali je uspeo da se pridigne i pošalje loptu u mrežu Stojkovićevog gola

54′ – Ponovo se naši napadači poigravaju pred kaznenim prostorom domaćina, ali nikako ne uspevaju da daju završni pas nekom od saigrača

51′ – Posle određenih problema sa televizijskim signalom ponovo imamo sliku iz Sao Paula, promene rezultata i dalje nema

46′ – Na početku drugog poluvremena Vilijan je zamenio Oskara

alves-markovic

45+1′ – Kraj prvog poluvremena, rezultat je 0:0, a domaći navijači svoje ljubimce zvižducima šalju u svlačionicu

44′ – Tadić je uzeo loptu Brazilcima pred njihovim kaznenim prostorom, dodao loptu do Mitrovića, ovaj do Markovića koji trese mrežu, ali je akcija prekinuta zbog ofsajda mladog centarfora koji je asistirao

43′ – Brazil ima čak 65 odsto poseda lopte, ali je Srbija daleko konkretnija kada dođe do nje, nedostaje samo prava završnica

40′ – Kombinovali su Jojić i Mitrović pred šesnaestercem Brazila, ali su na kraju prekombinovali

32′ – Tadić je pogodio Mitrovića u glavu, a ovaj sa svega pet-šest metara nije uspeo da pogodi gol Brazila. Za sada naš tim je imao bolje i brojnije šanse

30′ – Odlična prilika za Kolarova koji nije uspeo da uposli Mitrovića ili Tadića koji su bili u mnogo boljoj poziciji od njega, na kraju od svega samo korner za našu reprezentaciju nakon što je Luiz napucao loptu u Sezara

25′ – Fred je oštro šutirao, ali lopta je prošla na oko metar od leve stative Stojkovićevog gola koji je cenio njen let

kolarov-brazilci

23′ – Posle prve polovine prvog poluvremena nema golova na stadionu Morumbi, Srbija za sada uspeva da vrlo dobro parira moćnoj ekipi Brazila

18′ – Nejmar je imao odličnu priliku za Brazil,ali je Ivanović uspeo da stigne i da ga izblokira

15′ – Prvi žuti karton na meču zaradio je Radosav Petrović zbog nepotrebno neopreznog starta nad Nejmarom

9‘ – Najbolju priliku do sada imao je Aleksandar Kolarov, koji je sa levog krila ušao u kazneni prostor domaćina, ali je loše šutirao slabijom desnom nogom pa je lopta pogodila spoljni deo mreže Sezarovog gola

7′ – Brazilci drže loptu u nogama, ali i dalje nisu ozbiljnije zapreteli našem golu

2′ – Tadić je posle slobodnjaka ubacio loptu na peterac, ali je Silva ispred Sezara izbacio u korner

1′ – Već u prvim sekundama meča Dušan Tadić je oštro faulirao Nejmara, ali je Brazilac ipak nastavio meč

morumbi-navijci-srb-bray

Stadion: Morumbi (Sao Paulo)
Gledalaca: oko 70.000
Sudija: Kaseres (Paragvaj)

Brazil: Žulio Sezar, Alveš, Silva, Luiz, Marselo, Gustavo, Paulinjo, Oskar, Hulk, Nejmar, Fred

Srbija: Stojković, Basta, Ivanović, D. Tošić, Kolarov, Jojić, Matić, Tadić, Petrović, Marković, A. Mitrović

Treću prijateljsku utakmicu, posle pobede protiv Jamajke i remija sa Panamom, na američkoj tureji fudbalska reprezentacija Srbije odigraće večeras protiv domaćina predstojećeg Mondijala – selekcije Brazila.

„Kariokama“ će meč protiv „orlova“ ujedno biti i generalna proba pred Svetsko prvenstvo i prava provera uoči duela sa reprezentacijom Hrvatske protiv koje će odigrati prvi meč na tom takmičenju.

„Sjajna ekipa, verovatno glavni kandidat za osvajanje titule svetskog šampiona. Verujem, ipak, i u našu reprezentaciju. Trud, rad i ozbiljnost koju su momci pokazali od prvog dana priprema, daju mi nadu da imamo sa čime da izađemo pred Brazil. Trebaće nam mnogo koncentracije, taktičke discipline. Motiv je ogroman, u to ne treba da se sumnja. Ubeđen sam da će biti to fantastična uvertira za najspektakularniji Mundijal do sada“ – rekao je uoči ovog meča vršilac dužnosti selektora reprezentacije Ljubinko Drulović.

Sportske vesti iz zemlje i sveta možete pratiti i na našoj fejsbuk stranici Hotsport.rs, kao i na našem Tviter nalogu.