1

Zvezda definitivno vratila krunu na Marakanu (VIDEO) (FOTO)

Objavljeno: 25.05.14 u 19:00

Fudbaleri Crvene zvezde pobedom od 4:2 (2:2) nad OFK Beogradom pred punom Marakanom u meču 29. kola Jelen Superlige obezbedila je 26. titulu prvaka države bez obzira na ishod utakmica poslednje runde takmičenja pošto ima tri boda više i bolji međusobni skor od Partizana, u slučaju da crno-beli trijumfuju protiv Spartaka u Subotici.

Nije sve počelo tako dobro za crveno-bele u duelu sa „romantičarima“ koji su preko Paločevića došli do vođstva, ali je vrlo brzo izjednačio Lazović, da bi nešto kasnije prednost domaćoj ekipi doneo Pečnik. Ipak, gosti su do poluvremena uspeli da izjednače i tako unesu dodatnu neizvesnot u ovaj meč.

Već na startu drugog dela utakmice Mrđa ponovo donosi prednost Crvenoj zvezdi, da bi tačku na ovaj meč u samoj završnici stavio Ninković svojim petim golom u sezoni. Veliko slavlje je moglo da počne pošto su crveno-beli posle dugih šest godina posta uspeli da dođu do šampionskog trona i tako ponovo odmaknu najvećem rivalu po broju trofeja osvojenih u najvažnijem takmičenju.

Tok meča:

90+3′Sudija Majo Vujović svira kraj meča, Zvezda je pobedom od 4:2 obezbedila 26. titulu prvaka države bez obzira na rezultate poslednjeg kola Jelen Superlige pošto ima tri boda više i bolji međusobni skor od Partizana

90′ – Igraće se tri minuta nadoknade vremena

88′ – Mijailovića je zamenio Onjilo

86′ – GOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOL, Ninković podiže na 4:2 i dovodi crveno-bele na korak od titule. Akciju je počeo Lazović, Savićević i Mrđa nisu uspeli da savladaju goste, ali je Ninković odbitak sproveo u mrežu

83′ – Zvezda drži loptu u nogama i tako čuva stečenu prednost, vrebajući šansu da možda novim pogotkom stavi tačku na ovaj meč

79′ – Ninković je bio u dobroj prilici, ali brani golman OFK Beograda

70′ – Tek što je ušao u igru Kasalica je zbog povrede morao da izađe, a zamenio ga je Savićević

67′ – I odmah je u šansi bio Zarubica, ali je Bajković sprečio izjednačenje

65′ – Zarubica menja Gajića u OFK, a Kasalica ulazi umesto Rakića u Zvezdi

63′ – Novi promašaj Rakića koji je na ovom meču mogao da postigne pet pogodaka

61′ -Lazović je pokušao lobom da prevari Čupića koji je ipak bio budan i uspeo je da zaustavi udarac krilnog fudbalera crveno-belih, a već u sledećem napadu Mrđa pogađa stativu

55′ – Đorđa Rakića definitivno neće gol, ponovo je bio sam pred golom protivnika i ponovo je bio neprecizna, lopta mu je prešla preko noge i otišla preko gola. Već u sledećem napadu promašio je i Mrđa, ponovo na asistenciju Lazovića

54′ – Mrđa kasni na centaršut Lazovića, lako je Zvezda mogla da uveća prednost

52′ – Posle odličnog solo prodora Ninkovića lopta odlazi u korner

46′GOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOL, Tek što je počelo drugo poluvreme Zvezda je ponovo došla do prednosti i to ponovo posle prekida, Milijaš je centrirao na drugu stativu Pečnik je vratio pred gol OFK beograda, a na pravom mestu bio je Mrđa koji je postigao novi gol za crveno-bele

45+1′ – Milijašev slobodan udarac sa oko 20 metara sigurno brani golman gostiju Čupić

43′ – GOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOL, Posle samo tri minuta ponovo je rezultat izjednačen, odličnu akciju OFK Beograda golom je krunisao Gajić koji je loptu poslao pod samu prečku gola Bobana Bajkovića

40′ – GOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOL, Posle odličnog centaršuta Milijaša Nejc Pečnik udarcem glavom pogađa gol gostiju i dovodi Zvedu u željeno vođstvo od 2:1

38′ – Lazović sa oko 20 metara pogađa stativu, a Rakić posle toga ponovo ne uspeva da pogodi prazan gol

32′ – Na poziv navijača sa severne tribine, koji su posle 29 minuta ćutanja počeli da navijaju, majice su skinuli i gledaoci sa preostale tri tribine

29′ – Milijaš je odlično uposlio svoje napadače, ali su Mrđa i Rakić zasmetali jedan drugom i nije bilo ništa od vrlo dobre prilike za Zvezdu

27′ – Mrđa je bio u solidnoj poziciji, ali se nije snašao najbolje pa nije bilo opasnosti za gol gostiju

22′ – Bajković sprečava goste da ponovo povedu, imao je OFK dobru priliku ali je golman Crvene zvezde odbranio i poslao loptu u korner

20′ – Odličan udarac Ninkovića, ali lopta odlazi preko gola

16′ – Milijaš iz dobre pozicije ne uspeva da savlada Čupića odnosno golman gostiju odlično interveniše

14′ – GOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOL. posle odličnog solo prodora Rakića i odbrane golmana Čupića na loptu natrčava Lazović koji posle samo tri minuta od vođstva gostiju izjednačava

11′ – GOOOOOOOOOOOOOOOOOOL, vodi OFK Beograd na Marakani 0:1, ostalo je nejasno da li je u pitanju autogol Pavićevića ili je gol postigao neko od igrača kluba sa Karaburme, posle usporenog snimka videlo se da je ipak Crnogorac savladao svog golmana, ali je u zapisnik ušlo da je strelac Paločević

10′ – Јоš jedna prilika za Rakića, ali iskusni centarfor nije uspeo da dođe do lopte koja je bila previsoka za njega

7′ – Posle odličnog prodora Lazovića Rakić uspeva da promaši prazan gol

5′ – Prvu priliku na utakmici imao je Čavrić, ali je šutirao veoma loše prebacivši loptu glavom preko Bajkovićevog gola

3′ – Obe ekipe su ušle oprezno u utakmicu u što bi se reklo trenutno je popularno ispitivanje snaga. Navijači kao što su i najavili neće navijati u prvom poluvremenu.

17.00h Pre početka meča održan je minut ćutanja za nastradale u poplavama u našoj zemlji, a iskorišćeno je da istom prilikom bude odata počast i ubijenim navijačima Velibor Dunjić i Marko Ševo. Zanimljivo je da je sat vremena pre početka utakmice došlo i do fizičkog obračuna navijača Crvene zvezde na zapadnoj tribini.

16.55h Igrači su izašli na teren, očekuje se početak meča. Na stadionu ima oko 30 i 35 hiljada gledalaca, očekuje se i da mesta koja su za sada prazna budu popunjena uskoro.

Sudija: Majo Vujović
Stadion: Crvene zvezde
Gledalaca: oko 48,347

Sastavi timova:

Crvena zvezda: Bajković, Mijailović, Kelhar, Pavićević, Petković, Pečnik, Milijaš, Ninković, Lazović, Rakić, Mrđa.

OFK Beograd: Čupić, Obradović, Vasiljević, Planić, Vasilić, Zdjelar, Micevski, M.Gajić, Paločević, Dražić, Čavrić.

Pre oko dve sedmice vladala je ogromna euforija pred utakmicu pretposlednjeg kola šampionata između Crvene zvezde i OFK Beograda. Na Marakani je planirano veliko slavlje u slučaju pobede nad ‘romantičarima’ kojim bi se pehar šampiona države ponovo našao u vitrinima najtrofejnijeg kluba.

Međutim, katastrofalne poplave u našoj i susednim zemljama fudbal su stavile u drugi plan, sve do danas kada će biti odigrano 29. kolo JSL.

Crveno – beli imaju isti cilj, a to je pobeda nad ekipom sa Karaburme i osvajanje šampionata, ali planiranog velikog slavlja neće biti.

U svečanoj loži stadiona očekuje se da će se okupiti velike legende crveno – belih, a među njima biće Vladimir Petrović Pižon, Stevan Stojanović, Dušan Savić, Dejan Stanković, Marko Pantelić, Nikola Žigić, Perica Ognjenović, Goran Drulić, Mihajlo Pjanović.

Sportske vesti iz zemlje i sveta možete pratiti i na našoj fejsbuk stranici Hotsport.rs, kao i na na našem Tviter nalogu.