0
Evroliga

Pao i veliki Real Madrid – Makabi novi šampion Evrope!

Objavljeno: 18.05.14 u 22:10

Košarkaši Makabija osvojili su Evroligu nakon što su posle produžetka pobedili Real Madrid rezultatom 98:86 (15:16, 19:18, 20:20, 20:18, 25:13)

U uzbudljivoj utakmici u kojoj je vladala konstatna rezultatska neizvesnost, bolje su se snašli Izraelci, a naročito u samom produžetku u kom su postigli 25 poena, više nego u bilo kojoj četvrtini.

Najefikasniji i definitivno igrač utakmice bio je Teris Rajs sa 26 poena, a njega su pratili Hikman sa 18 i Blu sa 14 poena. U taboru Reala i ovaj put bio je Rodrigez sa 21 poenom, Rudi Fernandez je dodao 15, a Rejes, Burusis i Mirotić sa 12 poena.

Makabi je tako došao do šeste titule prvaka Evrope, prve posle 2005. godine, dok je Real propustio ponovo priliku da postane šampion i još uvek čeka titulu od davne 1995. godine.

Najveću prednost Real je imao početkom druge deonice, kada je serijom 9:0 imao +11. Makabi se vratio u igru u finišu prvog poluvremena kada je serijom od 7-0 došao do -2.

Drugi deo igre protekao je u konstatnoj neizvesnosti, ekipe su se smenjivale u vođstvu, pa se otišlo u produžetak rezultatom 73:73.

Čak 12 od prvih 15 poena Makabija u produžetku postigao je čudesni Rajs, koji je definitivno obeležio F4.

Sportske vesti iz zemlje i sveta možete pratiti i na našoj fejsbuk stranici Hotsport.rs, kao i na na našem Tviter nalogu.