0
Košarka

NBA: Voriorsi i Reptorsi izjednačili (VIDEO)

Objavljeno: 28.04.14 u 08:46

Četiri utakmice odigrane su prethodne večeri u okivru NBA Plej ofa, a do izjednačenja u seriji stigli su Toronto i Golden Stejt.

Voriorsi su na svom parket sa 118:97 pobedili Kliperse, pa je rezultat u seriji sada 2-2. Do ovako ubedljive pobede ‘ratnici’ su stgili zahvaljujući kontra napadima iz kojih su postigli čak 27 poena.

Sa 33 poena Stefon Kari bio je najefikasniji igrač na utakmici, a Kari je uz to imao i po sedam skokova i asistencija. Andre Igudala meč je završio sa 22 koša, dok su po 15 postigli Dejvid Li, Klej Tomson, Herison Barns.

Kod Klipersa je Džamal Kraford postigao 22 poena, dok je Blejk Girifn ubacio poen manje.

Reptorsi su vratili brejk Netsima pobedom u Bruklinu od 87:79 i sada je i u toj serijij nerešeno 2-2.

Gosti su imali +13 nakon prve četvrtine, a potom su u drugom i trećem periodu Netsi odigrali odličnu odbranu, sveli Reptorse na po 16 poena po četvrtini, pa se u poslednju deonicu meča ušlo u egalu.

Međutim, tada je napad domaćih potpuno posustao (samo 12 poena u poslednjoj četvrtini) pa su Reptorsi na kraju stigli do važne pobede.

Odlično raspoložen bio je Demar DeRozan sa 24 poena, dva manje postigao je Kajl Lauri, dok je Amir Džonson ubacio 17 za Reptorse.

Netsi je predvodio Pol Pirs sa 22 poena, 12 je ubacio Mirza Teletović, a po 10 Šon Livingston i Mejson Plamli.

Golden Stejt – LA Klipers 118:97 (2-2)
Portland – Hjuston 123:120 (3-1)
Bruklin – Toronto 79:87 (2-2)
Vašington – Čikago 98:89 (3-1)