0
Košarka

NBA: Grizlisi napravili brejk u Oklahomi, Klipersi izjednačili (VIDEO)

Objavljeno: 22.04.14 u 08:58

Dve utakmice odigrane su sinoć u plej ofu NBA lige, Memfis je pobedio Oklahomu, dok su Los Anđeles Klipersi bili bolji od Golden Stejta.

memfis

Grizlisi su pobedom u produžetku od 111:105 napravili brejk protiv Tandera i izjendačili rezultat u seriji na 1:1.

Nakon što su gosti bolje otvorili utakmicu i prvu četvrtinu rešili 24:16, Tander je ostatak meča proveo u topljenju prednosti da bi na kraju potpuno nemogućom trojkom Kevina Durenta uspeli da izbore produžetak. Međutim zahvaljujući odlično raspoloženom Zeku Rednolfu i izuzetno čvrstom odbranom Grizlisi su na kraju stigli do važne pobede.

Rendolf je meč završio sa 25 poena i 6 skokova, 19 je postigao Majk Kolni, a po 16 su ubacili Mark Gasol i Kortni Li. Kod Tandera je Durent imao učinak od 36 poena i 11 skokova, Rasel Vestbruk dodao je 29 koševa, a Serž Ibaka 15.

Klipersi su na impresivan način stigli do izjednačenja u seriji protiv Golden Stejta pošto su ih razneli u Stejpl centru, a rezultat je na kraju glasio 138:98.

Blejk Grifin i družina su u svakoj četvrtini postigli više od 30 poena, a izuzetno nervozni Voriorsi za takvu igru nisu imali odgovor. Grifin je postigao 35 poena na ovom meču, 15 je dodao Deni Grejdžers, a po 12 skokova i po 10 asistencija bio je učinak Krisa Pola i Derena Kolinsona.

Kod Nagetsa je Kari postigao 24 poena, a po 11 su postigli Dejvid Li, Drejmond Grin i Džordan Kraford.

Oklahoma . Memfis 105:111 produžetak (1-1)
LA Klipers – Golden Stejt 138:98 (1-1)