1

Rutinska pobeda Partizana na Karaburmi (VIDEO) (FOTO)

Objavljeno: 30.03.14 u 16:37

Do pete uzastopne pobede fudbaleri Partizana stigli su na Omladinskom stadionu gde su sa 0:2 (0:1) savladali OFK Beograd u 21. kolu Jelen Superlige.

Utisak je da su crno – beli rutinski rešili ovu utakmicu u svoju korist, a aktuelni šampion je prikazao bolje lice u privh 45 minuta kada su izabranici Marka Nikolića dva puta pogađali okvir gola Zečevića.

Partizan je poiveo u najboljem mogućem trenutku, pred sam kraj prvog dela igre i to autogolom Vasiljevića, da bi konačan rezultat postavio kapiten Saša Ilić u 56. minutu. Ilić je tako postao najbolji strelac u istoriji Partizana sa 119 golova, prestigavši legendarnog Stjepana Bobeka.

JSL, 21. kolo
Donji Srem – Radnički Kragujevac 4:1 (1:0)
(Damnjanović 10, Mijić 53, Sinđić 65, Zec 88 – Spalević 72. pen.)
Javor – Novi Pazar 1:0 (1:0)
(Milošković 45)
Sloboda Point – Rad 1:0 (0:0)
(Tijago Galvao 65)
Crvena zvezda – Voždovac 5:1 (4:0)
(Milijaš 17, Dauda 29, Lazović 32, Mrđa 44, 62 – Sekulić 54)

Tok utakmice:

90’+3 Ništa značajnije se na Omladinskom stadionu u poslednjih 15 minuta nije dogodilo, a pred sam kraj meča u igru je umesto Živkovića ušao Petar Grbić. Nedugo nakon toga glavni arbitar Mažić odsvirao je kraj utakmice na Karaburmi, OFK Beograd – Partizan 0:2.

77′ Izvršio je Nikolić i drugu izmenu na ovoj utakmici, a na teren je umesto strelca drugog gola Saše Ilića ušao Pantić.

69′ Volkov je imao priliku da uveća prednost Partizana, ali je njegov pokušaj glavom završio pored gola.

64′ Stali su na loptu crnp – beli posle drugog postignutog gola i mirnijom igrom žele da spreče OFK da ugrozi gol Lukača. Usledila je i prva izmena kod gostiju, a umesto Luke ušao je Malbašić.

56′ GOOOOOOOOOOL 0:2! Nakon devetog kornera na utakmici crno – beli su uvećali prednost. Drinčić je izveo korner sa desne strane, najviši u skoku bio je Stanković koji je spusti loptu pred gol domaćina, a kapiten Saša Ilić je rutinski sproveo u mrežu.

46′ Nastavljena je utakmica na Karaburmi.

45’+2  0:1 AUTOGOL OFK Beograda! Bukvalno u poslednjim trenucima prvog poluvremena Živković je izveo korner sa leve strane, ubacio je loptu na prvu stativu a tu je Vasiljević loše reagovao i glavom smestio loptu u sopstvenu mrežu. Nedugo zatim Mažić je odsvirao kraj prvog dela igre.

41′ Veliku šansu imao je andrija Živković nakon prodora Luke koji ga je dobro uposlio, ali je mladi fudbaler Partizana šutirao iz čiste pozicije pored desen stative gola OFK Beograda.

31′ Nastavljaju crno – beli sa pristiskom na gol ‘romantičara’ ali od prečke Luke nije bilo ozbiljnijih prilika.

24′ Luka je natrčao na loptu, nakon nove kontre crno-belih, ali njegov udarac je zaustavila prečka.

22′ Najbolja šansa u dosadašnjem delu utakmice, Brašanac je šutirao glavom nakon centaršuta Vulićevića, golman OFK Beograda je na gol liniji zaustavio loptu koja je stigla do Škuletića koji je probao nogom, ali je čuvar mreže domaćih ponovo ostao nesavladan.

16′ Crno-beli imaju totalnu ofanzivu, ali ne uspevaju da probiju odličnu odbranu domaćih.

13′ Škuletić pravi faul nad golmanom Zečevićem nakon centaršuta Drinčića iz slobodnog udarca.

10′ Partizan ima inicijativu, dok OFK Beograd svoju šansu čeka iz kontranapada. Prvu kakvu takvu šansu imao je Škuletić, ali je odbrana ‘romantičara’ u poslednjem trenutku uspela da interveniše.

1′ Meč je počeo i jedni i drugi kreću žestoko od samog starta.

Startne postave

OFK Beograd: Zečević, Vasilić, Planić, Vasiljević, Obradović, Zdjelar, Pilipović, Gajić, Čavrić, Paločević, Dražić.

Partizan: Lukač, Vulićević, Obradović, Stanković, Volkov, Drinčić, Brašanac, Luka, Ilić, A. Živković, Škuletić.

Crno-beli su se mnogo mučili u prošlom kolu, ali su zahvaljujući golu kapitena Saše Ilića uspeli da savladaju Slobodu iz Užica sa 1:0. Partizan će na ovom susretu pokušati da stigne do 5. vezane pobede i tako nastavi trku za titulu sa Crvenom zvezdom.

S druge strane, OFK Beograd želi da prekine seriju od 3 vezana poraza. Romantičari su u prošlom kolu doživeli neuspeh na gostovanju u Nišu protiv Radničkog, pa se pred meč sa Partizanom nalaze na pretposlednjoj poziciji Jelen Superlige sa 18 osvojenih bodova.

Meč na Karaburmi igra se od 14.30 časova, a prenos iz minuta u minut kao i obično možete pratiti na našem portalu.