0

Za istoriju – Bajern šampion u martu mesecu! (VIDEO)

Objavljeno: 25.03.14 u 21:57

Fudbaleri Bajern Minhena odbranili su titulu Bundeslige i po 24. put postali šampioni nakon što su večeras u Berlinu savladali ekipu Herte rezultatom 1:3 (0:2) u 27. kolu nemačkog prvenstva.

Bajern Minhen

Bajern je do pobede praktično došao posle 15 minuta igre. Prvo je Kros u šestom načeo mrežu gostiju, da bi u 14. Gece na centaršut Švajnštajgera povisio na 2:0. Neverovatan je podatak da je Bajern do 30. minuta već imao posed lopte 83 odsto.

Domaći su smanjili sa bele tačke u 66. minutu preko Ramosa, a konačan rezultat postavio je Riberi u 79. minutu na proigravanje Gecea. Bajern je odbranio titulu sa 25 pobeda i samo dva remija u dosadašnjih 27 kola.

U uzbudljivom derbiju između Borusije Dortmund i Šalkea, nije viđen nijedan pogodak. Domaći su dominirali čitavim delom susreta, stvorili mnogo više šansi, a najbliži golu bili su Rojs, Levandovski i Mihtarijan.

U ostalim susretima, Volfsburg je u gostima savladao Verder 1:2, dok je Braunšvajg bio bolji od Majnca – 3:1.