0

Frankfurt posle goleade odneo bodove iz Nirnberga

Objavljeno: 23.03.14 u 17:23

U duelu dve ekipe iz donjeg dela bundesligaške tabele Ajntraht iz Frankfurta je u meču 26. kola savladao Nirnberg i to pred njegovim navijačima sa 5:2 (1:0).

nirnberg-ajntraht

Početnu prednost gostima je doneo švajcarski reprezentativac Trankiljo Barneta još polovinom prvog poluvremena, a kada su Hoselu i Madlung početkom drugog dela povećali vođstvo tima iz Frankfurta na 3:0 svi su pomislili da je utakmica rezultatski rešena.

Međutim, domaća ekipa preko Drmića i Kampanje uspeva da smanji zaostatak na 2:3 i dođe do šanse da izvuče makar jedan bod, ali kada je u 80. minutu isključen Pinola postalo je jasno da Nirnberg neće moći da izbegne poraz što su potvrdili Hoselu svojim drugim pogotkom na dva minuta pre kraja utakmice i Kadlec lepim golom pre poslednjeg sudijskog zvižduka.

Ajntraht se ovim trijumfom bodovno izjednačio (29) sa Hofenhajmom, Hanoverom i Verderom koji su na deobi 10. mesta, dok je Nirnberg ostao na 17. poziciji iako ima siti broj poena (23) kao i HSV, ali i nešto lošiju gol razliku od tima iz Hamburga.