0

Stoh osvojio Svetski kup u ski skokovima

Objavljeno: 21.03.14 u 20:59

Poljak Kamil Stoh osvojio je Svetski kup u ski skokovima pošto je na Planici zauzeo četvrto mesto, koje mu je bilo dovoljno da osigura pobedu u generalnom plasmanu.

Kamil Stoh

Najbolji na Planici bio je Nemac Zeverin Frojnd sa skokom od 137,5 metara i 289,1 bodom, drugi je bio Norvežanin Anders Bardal koji je skočio 134,5 metara i osvojio 288,8 bodova.

Kamil Stoh je ostvario skokove od 131,5 i 134 metra i osvojio 283,9 bodova, dovoljno da trijumfuje u generalnom plasmanu sa 1370 bodova. Podsetimo, Poljak je ove sezone osvojio dve zlatne medalje na Olimpijskim igrama u Sočiju.

Frojnd je drugi u generalnom plasmanu sa 1223 boda, dok je Prevc trećeplasirani sa 1212.

Takmičenje u Svetskom kupu se nastavlja u subotu od 11.oo časova, kada je na programu nadmetanje u timskim skokovima.