0

Sevilja izbacila Betis posle penala, Porto utišao Napulj, Salzburg prošao posle prekida

Objavljeno: 21.03.14 u 00:11

Fudbaleri Sevilje, Porta i Bazela poslednji su četvrtfinalisti Lige Evrope pošto su večeras eliminisali Betis, Napoli i Salzburg.

Liga Evrope

Napolitanci su golom Gorana Pandeva anulirali prednost gostiju iz prvog meča, ali su Gilas i Kvarežma doneli svom timu preokret. Konačan rezultat postavio je Zapata u 90. minutu – 2:2, ali je to Napoliju bilo nedovoljno za prlaz među osam najboljih.

Meč između Salzburga i Bazela odužio se zbog prekida koji su izazvali gostujući navijači, a na kraju su gosti slavili golovima Štrelera i Saura, a prethodno je domaćima prednost doneo Sorijano. Salzburg je od 9. minuta igrao sa igračem manje pošto je crveni karton zaradio Suhi.

Sevilja je na gostujućem stadionu protiv gradskog rivala Betisa uspela da anulira prednost od 2:0 golovima Rejesa u 20. i Bake u 75. minutu, a kako ni posle 120 minuta nije bilo pobednika, plasman su određivali penali. Taj rulet je pripao gostima, pošto su domaći promašili poslednja dva udarca i pustili najvećeg rivala u četvrtfinale.