0

LŠ: Čelsi lako izašao na kraj sa Galatom, Real siguran kod kuće (VIDEO)

Objavljeno: 18.03.14 u 22:40

Fudbaleri Real Madrida i Čelsija izborili su plasman u četvrtfinale Lige šampiona, pošto su u revanš mečevima na svojim stadionima savladali Šalke, odnosno Galatasaraj.

Real

Nakon ubedljive pobede od 6:1 u prvom susretu, Real je u revanšu na ‘Santjago Bernabeuu’ slavio sa 3:1. Ronaldo je doveo Madriđane u vođstvo, Hugland je izjednačio rezulta na 1:1, ali je u razmaku od samo dva minuta u drugom poluvremenu ‘kraljevski klub’ postigao još dva gola za novi trijumf. Strelci su bili Ronaldo i Morata, za ukupnih 9:2 nakon ovog dvomeča.

U drugom susretu, nakon remija u prvom duelu 1:1, Čelsi je na ‘Stamford Bridžu’ sa 2:0 savladao Galatasaraj. Eto je već u 4. minutu doveo Čelsi u vođstvo i odlično otvorio goste iz Istanbula, dok je konačnih 2:0 postavio Geri Kejhil. Čelsi se sasvim zasluženo, ukupnim rezultatom 3:1, plasirao u četvrtfinale.

Tok meča:

90+3′ Kraj utakmice, Čelsi je pobedio sa 2:0.

89′ Lopta nakon udarca Ramiresa završava u gol autu.

88′ Probao je i Tores, nakon dodavanja u prostor Azara, ali je golman Galatasaraja ponovo na visini zadatka.

84′ Nova šansa za domaće, Azar je šutirao iskosa sa leve strane, nakon proigravanja Lamparda, ali Muslera ponovo brani.

82′ Čelsi mirno čuva prednost i privodi meč kraju. Fudbaleri Galatasaraja kao da su se pomirli sa rezultatom.

73′ Tempo utakmice je opao i igra se uglavnom na sredini terena, između dva kaznena prostora.

66′ Nakon perioda mirnije igre, nova prilika za Čelsi, Oskar je ovoga puta u ulozi asistenta i odlično je uposlio Lamparda koji je glavom šutirao, ali Muslera je još jednom na visini zadatka.

57′ Ponovo je probao Oskar udarcem sa distance, ali ovoga puta nije uspeo da pogodi gol Galatasaraja.

51′ Prva prilika u drugom poluvremenu za Čelsi, Lampard je uposlio Oskara koji je šutirao van kaznenog prostora, ali pravo u Musleru.

Čelsi

45+4′ Kraj prvog poluvremena, Čelsi vodi 2:0.

42′ GOOOOL! Čelsi vodi 2:0, strelac je Geri Kejhil! Lampard je odlično centrirao i pronašao Terija koji je glavom šutirao, Farman je odbio loptu na koju je natrčao Kejhil i zakucao je u mrežu Galatasaraja.

38′ Eto je pravovremeno uposlio Vilijana koji je šutirao dobro, ali je Muslera odlično intervenisao.

33′ Džon Teri je šutirao za malo preko gola, nakon sjajne asistencije i centaršuta Frenka Lamparda.

28′ Felipe Melo pokušava udarcem sa distance, ali ne uspeva da pogodi okvir gola domaćih.

21′ – Oskar stvara novu šansu saigračima. Ovoga puta šutirao je Lampard ali je i njegov šut otišao pored gola Muslere.

19′ – Prvi žuti karton na meču, dobija ga Melo iz Galatasaraja.

15′ – Prvi pokušaj Drogbe na ovom meču odlazi pored gola.

11′ – Po par faulova na obe strane u samo nekoliko minuta, uglavnom na sredini terena.

6′ – Didije Drogba, koji je večeras u centru pažnje, našao se u ofsajdu nakon dodavanja Snajdera.

4′ – GOOOOL! Čelsi već vodi 1:0! Strelac je Eto na asistenciju brazilskog reprezentativca Oskara.

Startne postave

Čelsi: Čeh, Ivanović, Kejhil, Teri, Aspilikueta, Ramireš, Lampard, Vilijan, Oskar, Azar, Eto.

Galatasaraj: Muslera, Ebue, Semih, Kedju, Teles, Jekta, Melo, Seldžuk, Snajder, Burak, Drogba.

Tok meča:

90+3′ Kraj utakmice, Real je pobedio sa 3:1.

90′ Hugland je šutirao pored gola, nakon kornera Šalkea.

83′ Ronaldo pogađa desnu stativu gola gostiju, nakon asistencije Morate, i odličnog udarca.

81′ Bejl je šutirao nakon centaršuta Morate, ali lopta odlazi pored gola.

78′ Gosti pokušavaju da uzvrate preko Drakslera, ali Kasiljas lako brani.

75′ GOOOOL! Real vodi sa 3:1, strelac Alvaro Morata, nakon sjajne asistencije Bejla. Prethodno je Ronaldo pogodio prečku Šalkeovog gola.

74′ GOOOOL! Real vodi 2:1, strelac je Kristijano Ronaldo! Veoma preciznim udarcem iskosa sa desne strane Portugalac je drugi put na meču savladao Farmana i vratio prednost Realu.

66′ Desetak minuta utakmice je proteklo bez većih uzbuđenja na obe strane.

55′ Isko je šutirao, nakon dodavanja Ronalda, ali pravo u Farmana.

51′ Šansa za Real, šutirao je Ronaldo glavom nakon asistencije Ramosa, ali Farman još jednom sjajno brani.

49′ Prvu priliku u drugom poluvremenu imao je Šalke,  probao je Ajhan, ali bio za malo neprecizan nakon kornera.

Real Madrid

45+2′ Kraj prvog poluvremena, rezultat je 1:1

40′ Klas Jan Huntelar je šutirao iz kaznenog prostora, nakon dodavanja Mejera, ali je bio za malo neprecizan.

36′ Kao na traci se ređaju prilike Reala, Kristijano Ronaldo je proigrao Ramosa koji je glavom šutirao, ali golman Šalkea još jednom sjajno interveniše.

33′ Isko je pokušao udarcem sa distance, ali Farman brani.

31′ GOOOOL! Šalke izjednačava rezultat na 1:1! Strelac je Tim Hugland preciznim udarcem van kaznenog prostora, nakon asistencije Romana Neustadtera.

28′ Geret Bejl je sjajno povukao kontu Reala i proigrao Moratu koji je na kraju šutirao pored gola i propustio dobru priliku.

21′ – GOOOOL! Real vodi 1:0! Strelac je Ronaldo na asistenciju Bejla, uigrani tandem i dalje rešeta.

17′ – Nakon dva vezana kornera Varan pokušava glavom ali gola nema.

15′ – Real napada, nakon par faulova izboren je prvi korner za Madriđane.

12′ – I dalje bez prilika, samo jedan šut Huntelara.

9′ – Hese se izgleda povredio nakon starta Kolašinca na startu meča, menja ga Geret Bejl. 6′ – Real ima inicijativu i igra prepoznatljivu ovosezonsku igru.

2′ – Miran početak meča, par faulova gostiju na startu.

Real Madrid: Kasiljas, Naćo, Varan, Ramos, Koentrao, Ćabi Alonso, Iljaramendi, Isko, Hese, Morata, Ronaldo.

Šalke: Farman, Hogland, Hevedes, Matip, Kolašinac, Ajhan, Nojštader, Obasi, Draksler, Mejer, Huntelar.

Večeras se nastavlja serija revanš mečeva osmine finala Lige šampiona utakmicama koje se igraju u Madridu i Londonu.

U manje uzbudljivom meču, Real će u Madridu dočekati nemački Šalke. Susret neće imati uobičajen pritisak nokaut faze Lige šampiona, zato što je Real slavio sa čak 6:1 u prvom meču i to u gostima, pa se očekuje da oba tima „odrade“ preostalih 90 minuta ovog dvomeča.

Sa druge strane, u Londonu bi trebalo da bude mnogo uzbudljivije. Čelsi nakon 1:1 u Istanbulu, dočekuje neugodni Galatasaraj. Junak londonskog kluba, Didije Drogba, vraća u klub u kojem se proslavio i postao legenda, a susret sa Murinjom će ponovo biti veoma zanimljiv. Mečevi počinju u standardnom terminu od 20 časova i 45 minuta a sve promene iz minuta u minut kao i obično možete pratiti na našem portalu.