0
Evroliga

EL: Arojo precizan u finišu za pobedu Galatasaraja nad Lokomotivom

Objavljeno: 14.03.14 u 19:14

Košarkaši Galatasaraja savladali su Lokomotivu Kubanj rezultatom 67:66 (22:15, 10:14, 16:19, 19:18) u 10. kolu Top 16 faze Evrolige. Junak pobede bio je Karlos Arojo koji je u poslednjim trenucima utakmice postigao ključne poene za svoj tim.

Evroliga

Galatasaraj je odlično otvorio utakmicu i prvu deonicu rešio u svoju korist sa 7 poena prednosti. Ipak, Lokomotiva je do poluvremena uspela da smanjio zaostatak, da bi u 30. minutu susreta stigla do potpunog izjednačenja. Ruski tim je čak imao i prednost 27 sekundi pre kraja, kada je Krunoslav Simon pogodio slobodna bacanja. Ipak, slavlje im je pokvario Karlos Arojo, koji je postigao poene i tako doneo pobedu Galatasaraju rezultatom 67:66.

Najefikasniji u pobedničkom timu bio je Manučar Markoišvili sa 19 poena, Arojo je dodao. Zoran Erceg je postigao 4 koša, imao 6 skokova i 4 asistencije, dok je Milan Mačvan pored 6 poena imao i 3 skoka i 2 asistencije.

Lokomotivi nije pomoglo 19 poena Brauna, ni 14 Kalneitisa.

Oba tima nakon ovog kola sada imaju skor od 4 pobede i 6 poraza u grupi F.