0
ATP

IV: Đoković rutinski do osmine finala

Objavljeno: 11.03.14 u 23:57

Srpski teniser Novak Đoković plasirao se u osminu finala Indijan Velsa nakon što je večeras savladao Alehandra Gonsalesa sa 6:1, 3:6, 6:1.

Novak Đoković Dubai

Đoković je do pobede došao posle 97 minuta igre, a u narednoj rundi igraće protiv Marina Čilića.

Novak je prvi set rutinski dobio, pošto je posle samo 14 minuta vodio sa 5:0, a protivniku do kraja prepustio samo jedan gem – 6:1.

Ipak, nakon egala na startu drugog seta, u kom nije bilo brejka u prvih šest gemova – 3:3. Novak je uspeo da se vrati posle 0:30 u osmom gemu, ali je neiznuđenom greškom predao rivalu prvi brejk na meču – 5:3.

Kolumbijac je znao da iskoristi šansu da osvoji set i na svoj servis izjednačio – 6:3.

Ipak, Đoković u trećem setu nije dozvolio novo iznenađenje, brzo je poveo sa 1:0, a potom posle deset minuta igre u drugom uzeo brejk za 2:0. Nakon potvrđenog brejka na svoj servis, Đoković gubi četvrti gem – 3:1.

Do kraja trećeg seta, Novak je bez mnogo problema osvojio preostala tri gema za konačnih 6:1.