1

Petarda Brazila, Rumuni zaustavili Argentinu, remi Hrvata, poraz Bosne (VIDEO)

Objavljeno: 05.03.14 u 23:00

U sredu su na programu prijateljski mečevi fudbalskih reprezentacija širom planete, a pobede su do sada zabeležili Brazil, Crna Gora, Rusija, Argentina je u bukureštu remizirala sa Rumunijom 0:0, Švajcarska i Hrvatska odigrali su 2:2, dok je Bosna izgubila od Egipta – 0:2.

Nejmar vidi sebe u Bajernu

Brazil je kao gost deklasirao selekciju Južne Afrike, a blistao je napadač Barselone Nejmar sa tri postignuta pogotka u 40, 46. i 90. minutu, dok su po jedan postigli Oskar u 10. i Fernandinjo u 79. minutu.

Crna Gora je postigla najbrži gol od svoje samostalnosti: već u prvom minutu Damjanović je realizovao jedanaesterac za vođstvo protiv Gane – 1:0, što se ispostavilo kao konačan rezultat. Zanimljivo, oko šest hiljada navijača skandirali je “Brno odlazi“ čime su izrazili nezadovoljstvo selektorom Brankom Brnovićem.

U timu Crne Gore zbog povreda nije bilo dvojice najvećih zvezda, Mirka Vučinića i Stefana Jovetića.

Reprezentacija Rusije pobedila je rivala iz naše kvalifikacione grupe za EURO 2016 Jermeniju – 2:0 golovima Kokorina u 21. i Kombarova u 43. minutu.

Reprezentativci Bosne i Hercegovine razočarali su protiv Egipta – izgubili su sa 0:2 golovima Gede i Salaha, u drugom poluvremenu.

Rumuni su uspeli da nađu lek za Lionela Mesija, Aguera, Iguaina, Di Mariju i drugove, pošto sačuvali svoju mrežu, a i imali nekoliko odličnih prilika za pobedu.

Hrvatska je protiv Švajcarske ostala bez pobede zahvaljujući upravo Hrvatu u dresu domaćih – Josipu Drmiću koji je postigao oba pogotka. Na drugoj strani, dvostruki strelac bio je Olić za konačnih 2:2.