0

Radović dvostruki strelac u pobedi Legije

Objavljeno: 22.02.14 u 22:00

Miroslav Radović, vođa šampiona Poljske, Legije, postigao je dva gola u ubedljivom trijumfu na strani nad trećeplasiranim Gornjikom. Legija je u 23. kolu Ekstraklase slavila sa 3:0 i sada ima devet bodova prednosti i utakmicu više u odnosu na drugoplasiranu Vislu.

Miroslav Radović

Legija je od početka dominirala terenom pa je Astiz u 42. minutu iskoristio jednu od mnogobrojnih prilika za vođstvo.

Radović je i sam pre postizanja dva preostala pogotka imao nekoliko dobrih prodora i šuteva sa distance a njegovih, doslovno rečeno pet minuta slave, došlo je pred kraj utakmice.

Prvo se u 78. minutu lepo oslobodio čuvara i sa lakoćom matirao golmana Gornjika Stajnborsa, a potom je pet minuta kasnije lepo reagovao za konačnih 3:0.

Legija u narednom kolu 2. marta dočekuje Jageloniju.