0

Sošo zabeležio veoma važnu pobedu, Rems bolji od Bordoa

Objavljeno: 15.02.14 u 22:28

Večeras je od 20 časova na programu bilo još pet utakmica 25. kola francuskog šampionata. Na dva susreta su slavili domaćini, dva meča su završena bez pobednika, dok su gosti bili uspešni u jednom duelu.

Francuska Liga 1

Sošo je došao do zlata vredne pobede, koja mu popravlja šanse da izbori opstanak u ligi ove sezone. Minimalnim rezultatom 1:0 (0:0) je savladan Gengamp, a strelac pobedonosnog gola bio je Sunzua u 84. minutu.

Istim rezultatom je Rems na svom terenu savladao ekipu Bordoa, a junak pobede bio je De Previlj koji je postigao odlučujući pogodak u 64. minutu.

Tuluz je kao gost, nakon preokreta, savladao Lorijen rezultatom 3:1 (0:1). Iako su u 24. minutu ostali sa igračem manje na terenu zbog isključenja Traorea, domaći su poveli sa 1:0 golom Lotoa u 41. minutu. Međutim, u nastavku susreta Tuluz je iskoristio brojčanu prednost na terenu i uspeo da preokrene rezultat u svoju korist. Strelci su bili Ben Jeder u 59, Aurier u 73. i Bretvet u 80. minutu utakmice.

Ren i Monpelje su odigrali najzanimljivu utakmicu, koja je na kraju završena nerešenim rezultatom 2:2 (1:0) i podelom bodova. Domaći su dva puta vodili golovima Toivonena u 10. i 65. minutu, ali gosti su oba puta uspevali da se vrate i na kraju izbegli poraz. Najzaslužniji za to su Konkre i Kamara koji su postigli golove u 54. i 90. minutu susreta.