0
Evroliga

EL: Real zaustavio Lokomotivu

Objavljeno: 13.02.14 u 20:13

Košarkaši Real Madrida nastavili su sa pobedama u Evroligi i u 6. kolu Top 16 faze su u gostima bili bolji od Lokomotive rezultatom 78:74.

Evroliga

Rusi su odlično započeli meč, imali dvocifrenu prednost tokom prve četvrtine, ali je Real uspeo da preokrene rezultat u svoju korist do poluvremena. U nastavku su Madriđani diktirali tempo, sve do poslednje deonice kada je Lokomotiva uspela da se vrati. U neizvensoj završnici se bolje snašao Real i na kraju uspeo da trijumfuje zahvaljujući poenima Mirotića i Rodrigesa.

Serhio Rodriges imao je 16 poena, 6 skokova i 4 asistencije, Serhio Ljulj dodao je 15 poena uz 4 asistencije, a Nikola Mirotić je imao 12 poena i 9 skokova. Kod Lokomotive Derik Braun je ubacio 21, Kalnietis je dodao 15, a Hendriks je imao 12 poena uz 10 skokova.

Real nakon ove pobede ima skor 5-1, dok je Lokomotiva zabeležila po 3 pobede i poraza.