0

Napoli drugi finalista Kupa Italije (VIDEO)

Objavljeno: 12.02.14 u 22:45

Fudbaleri Napolija plasirali su se u finale Kupa Italije, nakon što su u revanšu polufinala savladali Romu sa 3:0 (1:0), prvi meč završen je pobedom Rimljana 3:2.

Iguain

U finalu oni će odmeriti snage sa Fiorentinom koja je u dvomeču izbacila Udineze 2:0 (prvi meč 1:2).

Mrežu “vučice“ načeo je Kaljehon u 33. minutu, da bi prednost udvostručio još jedan bivši igrač Reala u redovima Napolitanaca, Gonzalo Iguain u trećem minutu nastavka. Konačan rezultat u utakmici u kojoj je domaćin dominirao, postavio je Žoržinjo u 51. minutu meča.

Roma je poslednjih desetak minuta igrala sa igračem manje jer je isključen Strotman nakon drugog žutog kartona u 79. minutu. Povremeni srpski reprezentativac Adem Ljajić igrao je za goste do 56. minuta i zaradio je žuti karton.