0
Dejvis kup

DK: Lajović doneo Srbiji prvi poen (FOTO)

Objavljeno: 02.02.14 u 16:17

Srpski teniser Dušan Lajović savladao je Mihaela Lamera sa 2:1, po setovima 6:3, 3:6, 6:4 i tako Srbiji doneo prvi poen u duelu sa Švajcarskom u 1. kolu Svetske grupe Dejvis Kupa.

Lajović je poveo posle prvog seta nakon što je napravio brejk u 8. gemu, a onda došao do 6:3 posle gema u kojem je servirao.

I u drugom setu je bilo uzbudljivo. Ipak, Švajcarac uspeva da izjednači i duel uvede u odlučujući set.

Posle izuzetno velike borbe i rezultata 2:4 za Lamera, Lajović je vezao četiri gema i zabeležio trijumf.

Švajcarska je obezbedila plasman u drugo kolo pošto ima nedostižno vođstvo od 3:1.