0

Milanko Petrović osmi u Novom Mestu

Objavljeno: 01.02.14 u 16:02

Srpski reprezentativac u biatlonu Milanko Petrović zauzeo je u subotu 8. mesto u sprintu na 10 kilometara na Otvorenom prvenstvu Evrope u biatlonu,u Novem Mestu, u Češkoj.

milanko-petrovic

Ovaj 25-godišnji reprezentativac Srbije ostvario je rezultat od 23:51,5 minuta, a tri promašaja sprečila su ga da osvoji medalju. Preostala dvojica reprezentativaca Srbije, Emir Hrkalović i Damir Rastić su u konkurenciji 88 takmičara zauzeli 51. i 58. mesto.

Sva trojica srpskih biatlonaca izborila su plasman za trku potere na 12,5 kilometara, u kojoj će u nedelju od 12.30 nastupiti 60 najbolje rangiranih iz subotnjeg sprinta.

Zlatno odličje pripalo je Lars Helge Birkelandu iz Norveške, drugi je bio Rus Maksim Cvetkov, a pobednik individuala Andrejs Rastorgujevs iz Letonije osvojio je treće mesto.