EL: Galatasaraj siguran kod kuće, Barselona i Efes uspešni u gostima

Objavljeno: 31.01.14 u 23:40

Nove pobede u 5. kolu Top 16 faze Evrolige zabeležile su ekipe Galatasaraja, Barselone i Anadolu Efesa.

Evroliga

Galatasaraj je na svom parketu bio bolji od ekipe Žalgirisa rezultatom 90:83 (17:25, 23:10, 25:22, 25:26).

Iako su bolje otvorili utakmicu i nakon 10 minuta igre vodili sa 25:17, košarkaši Žalgirisa nisu uspeli da ostvare povoljniji rezultat na ovom susretu. Već do poluvremena Galatasaraj je preokrenuo, dozvolivši gostima da postignu samo 10 poena, pa se rezultatom 40:35 za turski tim otišlo na odmor. U nastavku je viđena izjednačena utakmica, ali je Galatasaraj ipak u finišu bio skoncentrisaniji i uspeo da stigne do pobede. Turski tim ima skor 2-3, dok je Žalgiris bez pobede nakon 5 odigranih kola.

Najefikasniji kod domaćina bio je Arojo sa 22 poena i 9 asistencija, Erceg je dodao 12, a Mačvan 11 poena. Na drugoj strani Pocius je imao 26 poena, a Javtokas 21 uz 9 skokova.

Barselona je kao gost bila bolja od Panatinaikosa i na kraju slavila rezultatom 63:56 (24:23, 20:9, 8:15, 11:9).

Katalonci su tako ostali jedini neporaženi tim u Top 16 fazi i stigli na korak od prolaska u narednu fazu. Najveći deo posla Barselona je odradila u drugoj deonici, kada je dozvolila Grcima da postignu samo 9 poena i stekla prednost 44:32. PAO je pokušao da se vrati u trećoj deonici, ali su Katalonci ipak uspeli da sačuvaju prednost u veoma tvrdoj utakmici. Barselona ima skor 5-o, dok je PAO ostvario 3 pobede i 2 poraza.

Najefikasniji u pobedničkom timu bio je Uertas sa 17 poena, a pratio ga je Papanikolau sa 14. Kod Panatinaikosa istakli su se Lazme i Dijamantidis sa po 13 ubačenih poena.

Uspešni na gostovanju bili su i košarkaši Anadolu Efesa, koji su savladali Laboral Kuću rezultatom 72:66 (20:27, 17:7, 26:16, 9:16).

Domaći tim je dobio prvu i poslednju deonicu, ali je podbacio u drugoj i trećoj ubacivši samo 23 poena, što ih je nakraju i koštalo poraza. Anadolu Efes je tako nakon pobede nad Armanije, ostvario novi trijumf i ostao u igri za prolaz u narednu fazu. S druge strane, Laboral Kuća ima skor 1-4.

Milko Bjelica imao je 15 poena i 4 skoka, 15 poena ubacio je i Vasilijadis, a Gordon i Planinić dodali su po 12. Duško Savanović imao je 8 poena, 9 skokova i 5 asistencija.